Przyszła kryska

0
543
Legniccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Legnicy, który z przestępstwa kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Jego łupem padało wszystko, co mogło później zostać sprzedane. Włamywał się do piwnic, paczkomatu, ale też kradł artykuły w sklepach oraz elementy wyposażenia samochodów. Mężczyzna został już objęty dozorem Policji, ma również zakaz opuszczania miejsca zamieszkania w porze nocnej. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę wielu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do piwnic i paczkomatu, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Legnicy. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec miasta, który z przestępstwa kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Łupem mężczyzny padły między innymi: rowery, elektronarzędzia i akcesoria samochodowe, takie jak wkłady lusterek, czujniki parkowania i elementy z logo marki pojazdów, ale też kosmetyki i perfumy. Straty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 37 tys. zł.  Dzięki przeprowadzonym przez policjantów czynnościom część skradzionego mienia odzyskano.

Na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. Legniczanin ma też zakaz opuszczania mieszkania w porze nocnej. Zgodnie z kodeksem karnym, przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię