Potrącenie pieszych na pasach

0
662

Złotoryjscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Pielgrzymka.

Kierujący samochodem osobowym potrącił dwie osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych, którzy z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca został zatrzymany przez policjantów, a badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W sobotę, 12 lutego br., około godziny 21:00, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 364, w miejscowości Pielgrzymka. Kierujący samochodem osobowym marki nissan potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę i mężczyznę w wieku 68 lat. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Poszkodowani z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala celem wykonania dalszych badań. Kierowca został zatrzymany. Był trzeźwy, jednak badanie przeprowadzone narkotesterem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dlatego została pobrana jego krew do dalszych badań, które mają wskazać jakie to były substancje i w jakim stężeniu.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze złotoryjskiej policji. Zostały wykonane między innymi oględziny samego miejsca zdarzenia jak i pojazdu uczestniczącego w wypadku. Zabezpieczono ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się bardzo pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować.


sierż. szt. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię