„Pierwszy Dzień Wiosny”

0
675

Malowanie karmników dla ptaków, sadzenie nowalijek czy ozdabianie ławek, to tylko niektóre z atrakcji, w jakich uczestniczył dziś profilaktyk z jaworskiej komendy. A wszystko to z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny”. Funkcjonariusz zawitał bowiem do Szkoły Podstawowej w Snowidzy, aby podczas zajęć praktycznych porozmawiać z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Pierwszy Dzień Wiosny” – z tradycji wynika, że ma kojarzyć się z radością i zakończeniem zimy. Najmłodsi żegnają wcześniej przygotowane różnobarwne marzanny, starsi natomiast uczestniczą w różnych przedsięwzięciach i szkolnych happeningach, a także we wcześniej zaplanowanych wycieczkach.

Profilaktyk z jaworskiej komendy – asp. szt. Grzegorz Januszek odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy. W ciekawych zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez uczniów i ich nauczycieli takich jak malowanie karmników dla ptaków, sadzenie kwiatków i nowalijek czy ozdabianie ławek, uczestniczył także policjant, który rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Pogadanki były dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Najmłodszym funkcjonariusz nie tylko przypomniał, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, ale poruszył temat używania elementów odblaskowych oraz obowiązek przechodzenia przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Profilaktyk przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego, ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu. Podczas zajęć funkcjonariusz starał się przekazać dzieciom informację o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Podczas wspólnie wykonywanych prac, dzieci ochoczo angażowały się w dyskusję, a także chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób. Okazało się, że Pierwszy Dzień Wiosny może być także dobrym czasem na takiego typu rozmowy i okazją do integracji z uczniami.

 

asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię