Hiena za kratkami

0
556

Policjanci zatrzymali złodzieja elementów metalowych z nagrobków na legnickim cmentarzu.

Zaledwie jeden dzień wystarczył legnickim funkcjonariuszom, aby wytypować i zatrzymać mężczyznę, który ukradł metalowe elementy nagrobków na cmentarzu komunalnym. Mężczyzna w przeszłości miał na swoim sumieniu podobne przestępstwa. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci po raz kolejny wykazali się skutecznością i ogromnym zaangażowaniem. Zaledwie jeden dzień wystarczył funkcjonariuszom na wytypowanie sprawcy kradzieży elementów metalowych umieszczanych na cmentarnych nagrobkach, m.in. mosiężnych krzyży.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego zniszczeń spowodowanych kradzieżą podjęli działania zmierzające do ujęcia złodzieja. Wnikliwa praca operacyjna zakończona została zatrzymaniem 39-latka, który dobrze znany jest funkcjonariuszom z popełnianych wcześniej podobnych przestępstw.

Podczas sprawdzenia mieszkania sprawcy ujawniono i zabezpieczono skradzione mienie, a materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dokonania kradzieży.

Na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy Prokurator Rejonowy zastosował wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


asp. Anna Grześków

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię