Obudź swój potencjał!

0
1904


“Obudź swój potencjał” to inicjatywa edukacyjna Niezrzeszonego Posła do Parlamentu Europejskiego   Kazimierza Michała Ujazdowskiego, której celem jest inspirowanie społeczeństwa do podejmowania wyzwań współczesności.

– Konieczne jest rozbudzenie ambicji młodych do włączania się w kształtowanie rzeczywistości wokół siebie przez rozwijanie indywidualnych zdolności. Taki zamysł stoi u podstaw programu edukacyjnego „Obudź Swój Potencjał” – podkreśla autor programu Poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski.

Program składa się z kilku elementów. Jego dużą część stanowią konkursy dla dzieci w wieku szkolnym takie jak “Barwy Europy – opowieść o jedności narodów”, “Konkurs debat oksfordzkich” czy “Europa w obliczu wyzwań”.

Nagrodą w każdym z tych konkursów był czterodniowy wyjazd do Belgii i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Projekt “Obudź swój potencjał” skierowany jest do ludzi w różnym wieku – od dzieci w wieku szkolnym aż po seniorów. Ważnym elementem programu są również lekcje języka angielskiego i lekcje z obsługi komputera dla wrocławskich seniorów. Ich sumienne podejście do zajęć i niezwykły głód wiedzy sprawiły, że program był kontynuowany i w kolejnych edycjach sale lekcyjne były wypełnione po brzegi.

Kolejny element programu to Akademia „Polska w Europie”. Inicjatywa ta jest skierowana do studentów i doktorantów, a także wszystkich osób zainteresowanych życiem publicznym, a jej celem jest zachęcanie ich do poznawania polskiej polityki w UE i pobudzenia ich aktywizmu. Szansa na regularny kontakt z europejskimi politykami oraz urzędnikami reprezentującymi wysokie standardy kompetencji ma skłaniać zdolnych i ambitnych do odważnego myślenia o swojej roli w kształtowaniu europejskiego porządku.

“Wygraj staż w Parlamencie Europejskim” to konkurs dla studentów, w którym główną nagrodą jest miesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zadaniem studentów w każdej z czterech edycji było przygotowanie eseju na jeden z trzech tematów. Finaliści musieli obronić swoją pracę przed specjalnie do tego celu powołaną komisją konkursową. Aż ośmioro spośród uczestników konkursu zostało laureatami i wyjechało na staż do “stolicy Unii Europejskiej”.

Program edukacyjny “Obudź Swój Potencjał” dał szansę mieszkańcom Dolnego Śląska rozwinąć ich talenty i zainteresowania. Dziesiątki uczniów, studentów i seniorów mogły w ramach programu bliżej poznać Unię Europejską i jej kluczową instytucję, czyli Parlament Europejski.

Odpowiedzialność za opinie wyrażone w niniejszej publikacji spoczywa wyłącznie na autorze (autorach). Opinie te niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Parlamentu Europejskiego

(tr)

Udostępnij
Poprzedni artykułTrekking we mgle
Następny artykułSzkoły strajkujące…

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię