NOWY KIERUNEK

0
1297

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Fizjoterapia.

Tym samym kandydaci na studia, mogą już wybierać ten kierunek kształcenia w systemie elektronicznej rejestracji, która trwa do 4 sierpnia 2017 roku.

Wcześniej, wniosek Uczelni pozytywnie zaopiniowało Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która pozytywnie oceniła przedstawioną koncepcję i program kształceni, w tym efekty kształcenia właściwych dla profilu praktycznego oraz sposobu ich weryfikacji. Komisja brała także pod uwagę minimum kadrowe, bazę dydaktyczną, w tym bibliotekę a także wewnętrzny system zapewnienia jakości, który zostanie wdrożony na jednolitych studiach magisterskich, na kierunku Fizjoterapia.

Na kierunku Fizjoterapia zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: profesorów i doktorów z zakresu medycyny oraz profesorów i doktorów nauk o kulturze fizycznej specjalizujących się w fizjoterapii. Odbywają się w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Praktyczną naukę zawodu student realizuje w pracowniach fizjoterapii na uczelni oraz w bezpośrednim kontakcie z pacjentem w zakładach i pracowniach rehabilitacyjno–fizjoterapeutycznych oraz na oddziałach szpitalnych.

(pwsz)

Udostępnij
Poprzedni artykułŚCINAWA W CZWARTEJ LIDZE!!!
Następny artykułAKTYWIZACJA

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię