Na Ukrainę

0
632

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i PWSZ zapraszają do włączenia się w realizację projektu „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

  1. Zbiórka darów dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie: artykuły żywnościowe o długim terminie ważności; artykuły szkolne dla dzieci (zeszyty, kredki, flamastry, bloki rysunkowe, bibuła, farby, kolorowanki, itp.); środki opatrunkowe, higieniczne i czystości.

  2. 10-dniowy pobyt w Drohobyczu, podczas którego wykonany zostanie remont sceny służącej dzieciom z Polskiej Sobotniej Szkoły do organizowania uroczystości i wydarzeń upamiętniających i podtrzymujących polskie tradycje, święta oraz postacie wybitnych Polaków; prace porządkowe przy polskich grobach na cmentarzu w Drohobyczu.

W ramach pobytu na Ukrainie wolontariusze będą mogli zwiedzić Lwów (w tym Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich), Drohobycz i jego region, wziąć udział w uroczystości z występami dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji urodzin Papieża Jana Pawła II (18 maja) oraz innych ciekawych wydarzeniach.

Projekt zakłada udział 8 wolontariuszy (studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego) zainteresowanych wyjazdem zaplanowanym w dniach od 8 (wyjazd) do 19 (powrót) maja 2021 roku. Chętnych do wyjazdu zapraszamy do zgłaszania i przesłania informacji na adres e-mail: SkwarekB@pwsz.legnica.edu.pl z podaniem danych: imię (lub imiona – zgodnie z wpisem w paszporcie) i nazwisko; wydział, kierunek, rok studiów; adres zamieszkania; data i miejsce urodzenia: PESEL: Numer telefonu do kontaktu.

Zbiórka trwa do 6 maja 2021 roku. Dary można zostawiać w budynku A (parter – główny hol, szatnia) PWSZw Legnicy przy ul. Sejmowej 5A.

Poza darami rzeczowymi można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” – numer konta 63 1090 2066 0000 0001 4290 9150 Santander Bank Polska S.A. z dopiskiem „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV”.

 (pwsz)

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię