Mógł zabić

0
571

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 47-latka kierującego osobowym hyundaiem. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, podczas swojej niebezpiecznej jazdy uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki w sobotnią noc otrzymali powiadomienie o kierującym pojazdem marki Hyundai, który na jednej z ulic uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, natychmiast namierzyli i zatrzymali kierowcę koreańskiego auta.

Okazał się nim być 47-letni mieszkaniec Legnicy. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Stan, w jakim znalazł się kierujący, doprowadził do tego, iż nie zapanował nad swoim samochodem, w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd marki Ford, a następnie w osobowego Citroena.

Warto dodać, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki szybkim działaniom mundurowych z legnickiej drogówki, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, zostały uszkodzone jedynie zaparkowane pojazdy. Gdyby nie skuteczna reakcja funkcjonariuszy, cała sprawa mogłaby się zakończyć o wiele gorzej.

Popełnione przez 47-latka przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawcy sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów i wysoką grzywnę.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego, za co przewidziana jest grzywna do 30 tys. zł i również zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 47-latka decydować będzie sąd.

asp. Katarzyna Baniewska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię