MOGIŁĘ PRADZIADA

0
1603

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” przystąpiło po raz drugi do akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowana przez Fundację Studio Wschód we Wrocławiu.

Grupa 14 osób wyjechałana Ukrainę w ramach dziewiątej edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, gdzie będą pracować na cmentarzach bowiem na Ukrainie jest wiele zapomnianych i zaniedbanych cmentarzy, na których pochowani są nasi Rodacy.

W tym roku grupa wolontariuszy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy udała się na 4 dni do Drohobycza, a następnie jedzie do Snitkowa. Grupa wolontariuszy jest zróżnicowana: opiekunem jest dr Beata Skwarek – nauczyciel akademicki z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych. Jadą także absolwenci i studenci z kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. W ramach współpracy z Urzędem gminy Lubin, na Ukrainę jedzie także 3 gimnazjalistów. Pozostali wolontariusze to ochotnicy z Legnicy, Chojnowa i Goślinowa. Grupa wolontariuszy wróci do Polski 13 lipca.

(pwsz)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię