Mniej hazardu w Legnicy, Polkowicach… Spalonej

0
697

Dolnośląska i opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Na terenie Legnicy, Lubina, Głogowa i okolicznych miejscowości zabezpieczono łącznie 64 automaty, które znajdowały się w 12 nielegalnych punktach. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

Dolnośląska i opolska KAS walczy z nielegalnym hazardem

 

Funkcjonariusze z dolnośląskiego i opolskiego urzędu celno-skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Tak zwane kasyna znajdowały się w Legnicy, Głogowie, Polkowicach, Lubinie, Prochowicach, Osłej i Spalonej.

W akcji wzięło udział 127 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Uderzenie w „hazardowe podziemie”

 

Funkcjonariusze zlikwidowali 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Zabezpieczono 64 automaty do gier, a w nich gotówkę około 100 tys. zł.

Przeszukano także lokale mieszkalne oraz magazyny należące do osób, które organizowały nielegalne gry hazardowe.

Gotówka, biżuteria i luksusowe zegarki

 

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej i opolskiej KAS zabezpieczyli:

– około 500 tys. zł w gotówce w walucie polskiej oraz walutach obcych,

– 50 szt. biżuterii złotej oraz 6 szt. luksusowych zegarków na kwotę około 120 tys. zł,

– zabezpieczono mienie podejrzanych w kwocie 2,5 mln zł.

Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym, jak również otrzymali zakaz wykonywania działalności w celu organizacji gier na automatach hazardowych, logicznych lub strategicznych.

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie piątego podejrzanego.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.  Za uczynienie  z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

(kas)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię