Miłośnik cudzych pedałów

0
537

Kradł rowery, bo jak stwierdził, potrzebował pieniędzy. 29-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Lubina. Policjanci udowodnili podejrzanemu kradzież dwóch rowerów, które znajdowały się pod jedną z galerii na terenie miasta o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Z policyjnej celi został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 11 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa. Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracując nad zgłoszeniem kradzieży dwóch rowerów spod galerii handlowej na terenie miasta, wytypowali krąg osób podejrzewanych o to przestępstwo. Szybko okazało się, że wśród nich jest mężczyzna, którego szukali. Lubinianin ukrywał się przed stróżami prawa, gdyż był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 11 miesięcy za inne przestępstwa przeciwko mieniu, które dokonał w przeszłości. Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie może przebywać podejrzany i zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 4.100 złotych. 29-latek przyznał się do tej kradzieży. Mężczyzna oświadczył, że zauważył jednoślady i skorzystał z okazji, bowiem nie miały one żadnych zabezpieczeń, a następnie je sprzedał. Sprawca usłyszał już zarzuty. Z policyjnej celi trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 11 miesięcy pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” w tym wypadku bardzo się potwierdza. Aby ustrzec się od takich zdarzeń i w dużym stopniu ograniczyć ich ryzyko, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego jednośladu.

Pamiętajmy!

• Nie zostawiajmy naszych rowerów nawet na chwile bez nadzoru i właściwego zabezpieczenia. Uczulmy w tej kwestii również nasze pociechy, które pozostawiają swoje jednoślady pod budynkami szkół czy sklepów;
• Warto pamiętać, że linka zabezpieczająca powinna trzymać ramę z kołem, a nie tylko koło;
• Zostawiając nasz jednoślad na balkonie czy klatce schodowej przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkich zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce;
• Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy zdjęcie. W przypadku kradzieży przekażmy te dane policjantom, które mogą ułatwić odzyskanie jednośladów;
• Warto zainwestować w profesjonalne zapięcia, z którymi złodziej nie poradzi sobie tak szybko, ale nawet najtańsze zabezpieczenie wydłuży czas ewentualnej kradzieży albo spowoduje, że złodziej zrezygnuje z zabrania cudzego mienia.

asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię