KIERUNEK CHINY

0
1346

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. podpisało list intencyjny, otwierający drogę do współpracy polsko – chińskiej w obszarze realizacji projektów z zakresu budownictwa infrastrukturalnego, z jednym z największych na świecie wykonawców inżynieryjnych robót metalurgicznych i dostawców usług operacyjnych w Chinach.

W Pekinie odbyło się spotkanie, w trakcie którego podpisano list intencyjny, stanowiący deklarację chęci współpracy przy realizacji projektów budowlanych w ramach przetargów otwartych na budowę dróg, mostów, tuneli metra itp. związanych z potrzebą poprawy budownictwa miejskiego i obiektów infrastrukturalnych na terenie Polski. Sygnatariuszem listu ze strony Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A w Lubinie był Prezes Zarządu Mirosław Skowron.

Rozmowy pomiędzy PeBeKa a chińską firmą Metallurgical Corporation of China Limited MCC wchodzącą w skład grupy China Minmetals Corporation, wieloletniego partnera handlowego KGHM Polska Miedź S.A., dotyczyły m.in. kierunków i zakresu przyszłej współpracy. Podpisany dokument jest wstępem do budowania wzajemnych relacji biznesowych i gospodarczych, które umożliwią Przedsiębiorstwu Budowy Kopalń PeBeKa S.A. realizację projektów budowlanych wspólnie z nowym partnerem nie tylko na terenie Polski i Chin, ale i  innych krajów.

Warto przypomnieć, że PeBeKa w latach 1993-1995 zrealizowała na terenie dzisiejszych Chin duży kontrakt tunelowy. Wspólnie z francuskim koncernem Bouygues, spółka wybudowała wówczas tunel drogowy Cheung Ching, złożony z dwóch równoległych rur, prowadzących na nowe lotnisko w Hongkongu, których przekrój 135 m² umożliwiał wykonanie w każdej z nich trzypasmowej autostrady. Tunele drążone były w twardych granitowych skałach z wykorzystaniem górotworu jako elementu nośnego konstrukcji tunelu. Celem inwestycji było usprawnienie układu komunikacyjnego wyspy Tsing YI i przygotowanie do połączenia jej z siecią dróg lądowych.

(pebeka)

Udostępnij
Poprzedni artykułMARSZ WOLNOŚCI – REFLEKSJA
Następny artykułGOSPODARNI

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię