Liderzy zmian – aktywność społeczna legnickich seniorów

0
791

Fundacja Futurama z siedzibą w Legnicy serdecznie zaprasza legnickich seniorów do wzięcia udziału w projekcie pn.Liderzy zmian – aktywność społeczna legnickich seniorów na rzecz pozytywnego postrzegania starości, który finansowany jest z środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 „ASOS”.

Głównym celem projektu jest partycypacja obywatelską legnickich seniorów, podniesienie ich aktywności obywatelskiej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku osób starszych w życiu publicznym.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szukamy osób, które:

  • Ukończyły 60 r. życia i chcą aktywnie działać w swoim środowisku lokalnym;

  • Chcą udowodnić innym, że „ten okres życia” może być początkiem pięknej aktywności

  • Chcą kreować pozytywny wizerunek seniorów w świadomości społecznej

Oferujemy:

  • Ciekawy cykl szkoleniowy dla liderów aktywności społecznej osób starszych (3 weekendowe zjazdy szkoleniowo- integracyjne, które wyposażą liderów w umiejętność prowadzenia kampanii społecznych poświęconych wizerunkowi osób starszych w społeczeństwie oraz prowadzenia dyskusji i debat publicznych.

Zapewniamy ciekawy program zajęć warsztatowych, pełne wyżywienie i noclegi oraz dowóz na miejsce szkolenia.

Termin pierwszego zjazdu: wrzesień.2019r.

  • Realizację Lokalnej kampanii społecznej kształtującej pozytywny wizerunek seniora w opinii publicznej. Kampania ma na celu poprawę wizerunku osób starszych kreowanego przez media, przełamywanie stereotypów, zainicjowanie zmiany społecznej w postrzeganiu osób starszych, poprzez stworzenie innego niż powszechnie znany obraz tej grupy społecznej i rozbudzenie dyskusji na tematy związane z wizerunkiem osób starszych, a także zmotywowanie starszych osób zaangażowanych w projekt do przeciwstawiania się stereotypom.
  • Senioralna debata publiczna. Zostanie zorganizowana debata dla min. 50 osób w wieku 60+. Debata zostanie poprzedzona wykładem merytorycznym wprowadzającym w dyskutowaną tematykę. Debatę moderować będą przeszkoleni w ramach projektu seniorzy, będą także współorganizatorami debaty.

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy do odwiedzania strony internetowej:
www.futurama.org.pl oraz profilu FB www.facebook.com/fundacjafuturama

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie do pobrania ze strony www.futurama.org.pl


Projekt „
Liderzy zmian – aktywność społeczna legnickich seniorów na rzecz pozytywnego postrzegania starości” finansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię