ANETA KUBLIK ZOBACZYĆ NIEWIDOCZNE

0
1212

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na spotkanie z niepokojącym i tajemniczym malarstwem młodej artystki, które prezentowane jest w Galerii Ring. Wystawa „Zobaczyć niewidoczne” jest realizacją Grand Prix, którą autorka – Aneta Kublik – otrzymała w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018.

Artystka zaprasza widza do swojego wewnętrznego świata pełnego niechcianych, głęboko skrywanych emocji i doświadczeń: lęku, niepokoju, cierpienia. Wchodząc do galerii wyruszamy w intrygujący, ale i przerażający nocny rejs po nieznanych wodach. Oglądane obrazy odzwierciedlają świat pogrążony w ciemnościach. Na pierwszy rzut oka płótna sprawiają wrażenie całkiem czarnych. Patrząc na nie doświadczamy tego samego wrażenia, co spoglądając nocą na wody oceanu. Dopiero kiedy popatrzymy dłużej, podejdziemy bliżej, spojrzymy pod innym kątem, zaczynamy dostrzegać ukryte w czerni kształty. Rozpoznamy w nich figury i motywy znane z popularnych swego czasu pejzaży leśnych ze zwierzyną łowną. Nie znajdziemy tu jednak sielskiej atmosfery spokoju emanującej z tamtych tradycyjnych płócien. Sarna na obrazach Anety Kublik to bezbronna, czujna istota w każdej chwili gotowa zerwać się do ucieczki przed drapieżnikiem czy myśliwym. Jej świat to nie zalana słońcem leśna polana, ale pogrążona w gęstej ciemności, tajemnicza i potencjalnie złowroga kraina.

Przechodząc od obrazu do obrazu, stajemy się widzami niemego przedstawienia, które przygotowała dla nas autorka. Czarne powierzchnie płócien ożywają, kiedy zmienia się punkt widzenia i kąt padania światła. „Niewidoczne” obrazy młodej artystki możemy oglądać w nieskończoność, za każdym razem dostrzegając w nich nowe kształty i treści.

Wystawa jest czynna, a na spotkanie z autorką Galeria Sztuki zaprasza 30 sierpnia, w czasie uroczystego finisażu.

ANETA KUBLIK ZOBACZYĆ NIEWIDOCZNE

GALERIA RING (RYNEK 12)

FINISAŻ: 30.08., godz. 18:00

Materiały: Galeria Sztuki

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię