Legnicki FLOP z udziałem Rzemiosła

0
393

Z udziałem Mistrzów i uczniów rzemiosła z Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy odbył się po raz 13 Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych. W Festiwalu wzięło udział kilkadziesiąt organizacji działających w Legnicy, a po raz pierwszy w historii legnickiego Cechu w pochodzie oprócz dolnośląskich Mistrzów Rzemiosła wzięła również udział młodzież szkoląca się w ich zakładach.

– W Legnicy wracamy do najstarszych rzemieślniczych tradycji, gdzie zadaniem Mistrzów oprócz kształcenia w zawodzie młodych adeptów sztuki rzemiosła, było również zajmowanie się wszechstronnym ich wychowywaniem, począwszy od spraw obyczajowych po przystosowanie do życia w społeczeństwie obywatelskim – mówi starszy Cechu, Jacek Kamola.

Uczestnicy FLOP-u udali się ulicą Najświętszej Marii Panny do Galerii Piastów, gdzie odbyła się prezentacja ich działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców uświetniona występami artystycznymi. Od lat imprezę gości Galeria Piastów, w której odbywają się prezentacje i pokazy festiwalowe. Podczas gdy organizacje prezentowały ze sceny swoje dokonania, chętni do działań społecznych mogli zasięgnąć opinii specjalistów z legnickiego Cechu, w jaki sposób założyć i jak prowadzić stowarzyszenia, jak szkolić młodocianych pracowników oraz gdzie szukać wsparcia w prowadzeniu działalności gospodarczej.

(ce)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię