LEGNICCY POLICJANCI PODNOSILI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI Z PIERWSZEJ POMOCY

0
414
Policjanci z legnickiej komendy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia odbyły się w budynku komendy pod okiem instruktora kwalifikowanej pierwszej pomocy, który jest policjantem tej samej jednostki. Takie ćwiczenia, to dla mundurowych nie tylko możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i dalszego rozwoju, ale przede wszystkim ważne umiejętności, które pomagają im w codziennej służbie oraz przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.

 
Legniccy policjanci stale podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności, także te dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez policjanta legnickiej „drogówki” – asp. szt. Marcina Webera, posiadającego tytuł ratownika oraz instruktora kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas szkolenia policjanci poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom.
 
Często się zdarza, że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy prowadząc RKO u poszkodowanych osób do czasu przyjazdu służb medycznych. Instruktor podkreślał, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze minuty, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia.
 
Bardzo ważne jest systematyczne odświeżanie posiadanej w tym temacie wiedzy i ćwiczenie jej praktycznych aspektów w warunkach symulowanych. Przeprowadzone zajęcia miały charakter warsztatowy i składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.
 
Tego typu szkolenia są organizowane cyklicznie, aby stale podnosić umiejętności legnickich funkcjonariuszy. W ocenie uczestników spotkania, zajęcia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.
Takie ćwiczenia, to dla mundurowych nie tylko możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i dalszego rozwoju, ale przede wszystkim ważne umiejętności, które pomagają im w codziennej służbie oraz przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.
 
 
 mł. asp. Anna Tersa
 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię