ŁAP SWAP

0
478

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na drugą – zimową – odsłonę akcji ŁAP SWAP, która odbędzie się 12 grudnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 13:00. Spotkanie polega na wymianie odzieży, akcesoriów i przedmiotów, pozwalając oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i środowisko. Uczestnicy mogą przynieść ze sobą płyty, książki, zabawki, drobne sprzęty, a także ozdoby domowe.

Pierwsza edycja galeryjnej wymiany okazała się sporym sukcesem, stąd decyzja organizatorów, aby uczynić ją imprezą cykliczną – galeryjne SWAP-y odbywać się będą raz na kwartał. Podczas bieżącej, grudniowej edycji będzie także można zakupić rękodzieło prezentowane przez lokalnych artystów, m.in. przez Justynę Halamę z pracowni „Naturalica”.

„Nasza wymianka to świetna okazja ku temu, aby w otoczeniu sztuki współczesnej – tym razem obrazów artystów biorących udział w tegorocznym Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE – odświeżyć zimową garderobę oraz przy filiżance kawy porozmawiać zarówno o sztuce, jak i o ekologii. Poprzednia edycja SWAP-u była częścią projektu Ekologia jest sztuką – projekt zakończył się, ale ta bliska nam idea z nami pozostała. Mamy nadzieję, że dzięki między innymi takim akcjom jak ŁAP SWAP przyczynimy się do wykształcenia proekologicznych postaw” – tłumaczą organizatorzy.

Wstęp na wymianę jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem galeria@galeria.legnica.eu. Zapisu można dokonać do piątku (do godz. 16:00). Organizatorzy zapewnią przestrzeń do eksponowania rzeczy, prosząc uczestników o zachowanie ich estetycznego wyglądu. Regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie galeria.legnica.eu.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię