Krotoszyce – Mała Ojczyzna

0
1119

Gmina Krotoszyce to mała enklawa w powiecie legnickim z pałacami i dworami, ruinami, cmentarzami i kościołami, które posiadają swoją historię i tajemnice. 

Już wkrótce Drodzy mieszkańcy gminy Krotoszyce (i nie tylko) będziecie mogli znaleźć informacje o swojej gminie  zebrane w jednym miejscu, od średniowiecza po czasy dzisiejsze.

OSP Warmątowice

 

Wiele informacji historycznych, ciekawostek z dziejów i historii gminy.  Będą historyjki z życia mieszkańców po 1945 r., z życia ówczesnych sołtysów w dobie PRL-u, historyjki- legendy o tunelach, tajemniczych podziemiach, duchach w pałacach krotoszyckiej ziemi, o powstaniu poszczególnych miejscowości.

LZS Derby Janowice Duże

Będzie też o zapomnianych klubach sportowych, szkołach, które kiedyś istniały oraz wiele innych cennych informacji i zdjęć. To wszystko na kartach  (czterysta stron i ponad dwieście zdjęć) mojej książki ,,Ludzie Gmina Domy – Gmina Krotoszyce w zarysie monograficznym”. Już dziś pragnę podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w zbieraniu informacji z dziejów gminy. Jest to Wasza cegiełka w ocaleniu od zapomnienia dziejów i historii naszej Małej Ojczyzny dla przyszłych pokoleń. Dziś w dobie zastoju (pandemia koronawirusa) w działalności rekreacyjnej, kulturalnej a także sportowej, kilka zdjęć z o wartości już archiwalnej, o drużynach, które nie czekają na wznowienie rozgrywek piłkarskich.  

Antoni Bucki

Fot. (arch. AB)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię