Jawor w czołówce Top Inwestycji Komunalnych 2020

0
869

Ruszyło głosowanie w 9. edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Do redakcji Portalu Samorządowego, do 28 lutego 2020 r., można było zgłaszać każdą inwestycję komunalną niezależnie od profilu inwestora czy sposobu jej sfinansowania, która została zakończona oddana do użytku w 2019 r. lub zrealizowana w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2019 r. 

Jawor zgłosił do konkursu inwestycję: „Przebudowa ul. Cukrowniczej”, na która można zagłosować tutaj:

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/przebudowa-ul-cukrowniczej-w-jaworze,2533/

Konkurs Top Inwestycje Komunalne ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. 

Oceny zgłoszeń wraz redakcją dokonuje Rada Konsultacyjna – zasiadają w niej doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W ramach konsultacji zostało z kilkuset inwestycji ostatecznie wybranych 25 inwestycji z całej Polski.

W konkursie doceniane są te samorządy, które dzięki odważnym prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska, wyznaczają trendy. 

– Na nasz konkurs wpływa rokrocznie kilkaset zgłoszeń, w tym roku spodziewamy się rekordu. W latach 2018 i 2019 sporo samorządów pobiło rekord, jeśli chodzi o wielkość wydatków na inwestycje. Tak ogromnych wydatków na infrastrukturę komunalną nie było po 1989 r. jeszcze nigdy – komentował start konkursu Rafał Kerger, redaktor naczelny PortalSamorzadowy.pl i WNP.PL.

Ostateczną listę nagrodzonych wybiorą poprzez głosowanie Członkowie Rady Konsultacyjnej. Każdy z nich będzie mógł wytypować 5 inwestycji, po podliczeniu wszystkich głosów wszystkich członków Rady okaże się która inwestycja zebrała najwięcej wskazań.

Także czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl wskażą swojego faworyta wśród nominowanych inwestycji (nagroda specjalna od czytelników). Każdy może oddać głos za lub przeciw każdej z realizacji. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r. o godz. 9.00. 

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/przebudowa-ul-cukrowniczej-w-jaworze,2533/

Głosowane jest niezależnie i nie ma wpływu na wybór przez Radę Konsultacyjną. 

Głównymi kryteriami oceny są:

  • rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu,
  • walory estetyczne,
  • funkcjonalność,
  • nowatorstwo,
  • współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji,
  • montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.),
  • aktywne gospodarowanie majątkiem.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że jaworska inwestycja znalazła się w gronie inwestycji mających charakter prorozwojowy, które były zrealizowane w Polsce w latach 2018-2019. Kiedy rozpoczynaliśmy realizację tego zadania, będącego częścią bardzo dużego projektu wartego ponad 100 mln złotych, wiele osób nie wierzyło, że dotrzymamy założonego w 2015 r. terminu realizacji tych zadań, podczas negocjacji z Mercedesem. Nikt nie wierzył, że może nam się udać – zrobić nową kanalizację i wodę, nowoczesną, nową drogę i jednocześnie budować fabrykę silników Mercedesa. Ważne jest to, że zespół, z którym pracuję oraz zespół inżynierów z Mercedesa i firm realizujących dla fabryki inwestycje, na wielu spotkaniach rozwiązywali na bieżąco napotykane problemy. Warto było poświęcić ten czas, siły oraz środki na zrealizowanie tego zadania. Teraz zapraszam jaworzan do głosowania i wspierania naszego projektu – powiedział Burmistrz Emilian Bera.

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/przebudowa-ul-cukrowniczej-w-jaworze,2533/

Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 zostaną w tym roku uhonorowani w ramach EEC Online pod patronatem PortalSamorzadowy.pl. Projekty zostaną przybliżone w PortalSamorzadowy.pl podczas specjalnej debaty on-line z laureatami prezentowanej w naszym serwisie.

Udział w konkursie Top Inwestycje Komunalnego jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię