EKO GWIAZDA

0
1700

Dbałości o środowisko uczymy się od dziecka, a mimo to nasze ulice, parki i lasy pełne są śmieci, w tym śmieci elektronicznych. Pragniemy to zmienić – zmienić nasze myślenie o najbliższym otoczeniu oraz promować postawy i zachowania proekologiczne.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do udziału w konkursie „Eko Gwiazda”. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Starosty Jaworskiego,  Stanisława Laskowskiego.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły 2-osobowe, których zadaniem jest nakręcenie krótkiego filmu (komórką, aparatem fotograficznym lub kamerą), w którym zespół uczniów zaprezentuje, jak możemy dbać o środowisko naturalne, jak przez nasze codzienne zachowania możemy zadbać o otaczający nas ekosystem i jak skłonić innych na przykład do niewyrzucania do lasu wysłużonych baterii czy akumulatorów.

Termin przesyłania zgłoszeń przez nauczycieli-opiekunów upływa 31 października 2017, a prac konkursowych 24 listopada. Spośród nadesłanych nagrań jury wybierze najlepszy film promujący zachowania proekologiczne, a na zwycięski zespół (dwóch uczniów plus opiekun) czeka dwudniowa wycieczka do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin udziału w konkursie, zostaną przesłane do wszystkich szkół regionu jaworskiego pocztą elektroniczną oraz dostępne będą na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl.

(mb)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię