Dzień Matki i Dzień Dziecka z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

0
638

27.05 br. Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy przy wsparciu Collegium Witelona Uczelni Państwowej zorganizował wydarzenie dla mam i ich pociech, w którym udział wzięło ponad 400 osób.

Wśród zaproszonych gości byli Parlamentarzyści, przedstawiciele władz Miasta Legnicy, przedstawicie władz TPD i Uczelni. Powiat Legnicki reprezentowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Podczas uroczystości wyróżniono wielu działaczy i mieszkańców naszego powiatu.

Miłym akcentem obchodów było wręczenie statuetki TPD „Nade wszystko dziecko”, którą uhonorowano Radną Powiatu Legnickiego Jolantę Bekaluk-Pyrz, która jako Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywej i Przewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci w tej placówce, wkłada wiele serca i uwagi wspierając oraz rozwiązując problemy najmłodszych.

Za okazane dzieciom serce i pomoc w tworzeniu warunków dla pomyślnego rozwoju i godnego życia Burmistrz Chojnowa Jan Serkies oraz pani Danuta Paczyńska z Rzeszotar otrzymali odznakę „Przyjaciel Dziecka”.

Wyróżnienie „Niezwykłe Mamy” otrzymało 20 mam, w tym również 7 z powiatu legnickiego: Dorota Zielińska z Prochowic, Irena Bybel z Mikołajowic, Agnieszka Barszczyk z Chojnowa, Joanna Janczak z Niedźwiedzic, Elżbieta Lewandowska-Diogo z Legnickiego Pola, Anna Sobota z Bieniowic, Magdalena Żybura z Krzywej.

Powiat Legnicki chętnie wspiera i podejmuje inicjatywy, które dedykowane są rodzinom i najmłodszym ich członkom.

Jedną z atrakcji spotkania było losowanie nagród specjalnych. Główną wygraną był rower górski Rockrider ST 100, ufundowany przez Starostwo Powiatowe, który otrzymał uczeń V klasy Szkoły Podstawowej Nr 19 z Legnicy.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz licznych sponsorów przygotowano 600 słodkich paczek dla podopiecznych TPD oraz 60 upominków m.in. elementarze w języku polskim i ukraińskim – do nauki języka polskiego dla dzieci uchodźców z Ukrainy.

Imprezę uświetniły występy solistów i dziecięcych zespołów artystycznych.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię