Doświadczona

0
498
Złotoryjscy policjanci zatrzymali 60-latkę podejrzaną o kradzieże asortymentu z drogerii. Kobieta trzykrotnie dokonała kradzieży w dwóch różnych sklepach. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów, a o dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zatrzymana 60-latka to mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta od pewnego czasu przebywała na terenie Złotoryi. W tym czasie, w okresie kilku dni, trzykrotnie dokonała kradzieży mienia w dwóch różnych sklepach należących do sieciówki drogeryjnej. Kobieta kradła głównie kosmetyki tj. pomadki, błyszczyki, podkłady i perfumy. Dwukrotnie niezauważona wychodziła ze sklepu, licząc, że uniknie odpowiedzialności. Za trzecim razem została ujęta przez pracownika sklepu, a następnie zatrzymana przez złotoryjskich policjantów. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Większość kosmetyków policjanci odzyskali.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili kobiecie trzy zarzuty kradzieży mienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten rodzaj przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię