Kolejne nielegalne automaty

0
646

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali lokale znajdujące się na terenie Dolnego Śląska. W sumie zabezpieczyli 53 nielegalne automaty oraz ponad 95 tys. zł w gotówce. W kilku przypadkach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej interweniowali z pomocą funkcjonariuszy Policji.

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przeprowadzili kontrole w lokalach na terenie Dolnego Śląska. Przeszukiwane miejsca znajdowały się na terenie powiatów: oleśnickiego, legnickiego, bolesławieckiego, a także w Legnicy i Głogowie. Podczas niektórych kontroli funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS interweniowali przy wsparciu funkcjonariuszy Komend Policji w Legnicy i Głogowa.

Nielegalne automaty do gier i gotówka

W skontrolowanych punktach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wykryli 53 nielegalne automaty do gier oraz środki pieniężne w kwocie 95 772 zł.

Automaty do gier i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie.

KAS przypomina

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie.  Za uczynienie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

(kas)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię