DIECEZJA LEGNICKA: „RÓŻANIEC DO GRANIC”

0
2331

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

– Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.


W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach.

W Diecezji Legnickiej koordynatorem lokalnym jest ks. Robert Bielawski.

Kościoły stacyjne Diecezji: Świętej Rodziny, Parafia Wszystkich Świętych – kościół filiany OPAWA pw. Św. Jadwigi, Parafia Nawiedzenia NMP, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Św. Józefa Oblubieńca, Św. Antoniego Padewskiego, Św. Józefa Rzemieślnika, Św. Piotra i Pawła, Św. Bartłomieja, Parafia Narodzenia NMP / Kościół filialny św. Apostołów Pawła i Piotra, Św. Franciszka z Asyżu.

Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Plakaty i ulotki do rozdystrybuowania w swoich parafiach i lokalnych społecznościach można zamawiać pod adresem mailowym: biuro@rozaniecdogranic.pl. Materiały drukowane będą wysyłane za darmo.

Strona internetowa wydarzenia: www.razaniecdogranic.pl.

Facebook: https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic/

Agnieszka Kminikowska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię