POWALCZ!

0
3329

Legnicki Klub Taekwon-do ogłasza w miesiącu wrześniu nabory do grup początkujących dla wszystkich zainteresowanych regularnym uczestnictwem w zajęciach sportowych. LKT Legnica w tym roku obchodzi okrągłą rocznice 20-lecia swojej działalności. Na przestrzeni tych lat klub wychował blisko 30 indywidualnych mistrzów Polski, z których siedemnastu powołanych do ścisłej Reprezentacji Polski rywalizowało o medale mistrzostw Świata i Europy na czterech kontynentach.

W tym roku legnicki klub ponownie czeka na młodych adeptów, którzy chcieliby pójść w ślady Marzanny Stawarz, Gabrieli Forgiel, Wioletty Hanisch, Magdaleny Kisiel czy Macieja Żuka. Treningi dla początkujących odbywają się w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Polarnej 1. Szczegółowe informacje można uzyskać podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się w poniedziałek 18 września w SP 7 o godz. 17:00 lub bezpośrednio na stronie klubowej pod adresem
www.tkd-legnica.pl

Powakacyjny okres w Legnicki Klubie Taekwon-do to nie tylko czas naborów, ale przede wszystkim początek halowych przygotowań do kolejnych turniejów. Nadchodzący sezon będzie szczególny dla piątki legniczan. Po kwietniowych bardzo udanych XXXII Mistrzostwach Europy Sofia 2017 skąd zawodnicy LKT Legnica przywieźli aż 7 medali, najbliższe tygodnie to czas intensywnych przygotowań do XX Mistrzostw Świata Dublin 2017. W miniony weekend Maciej Żuk, Wioletta Hanisch, Magdalena Kisiel, Kamila Kolanowska i Maciej Blicharski przebywali w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na zgrupowaniu Kadry Narodowej przygotowującej się do październikowych mistrzostw. Wspomniana piątka w dniach 9 – 16.10.17 r. bronić będzie barw Polski w stolicy Irlandii Dublinie. Zbliżające się mistrzostwa Świata będą rekordowe w historii Taekwon-do. Na kilka dni przed zamknięciem rejestracji zgłoszonych zostało ponad 2100 uczestników z 61 państw w tym 1147 zawodników. Legniczanie do 30 września przygotowania do mistrzostw realizować będą w klubie a następnie 1 października wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do COS Spała. Warto wspomnieć, że dla Magdaleny Kisiel, Kamili Kolanowskiej i Macieja Blicharskiego start w Irlandii będzie debiutem w mistrzostwach Świata. Maciej Żuk i Wioletta Miśkiewicz z poprzedniej edycji rozegranej we włoskim Jesolo przywieźli łącznie 5 medali.

Powołanie aż piątki legniczan do Reprezentacji Polski wyjeżdżającej na światowy czempionat do Dublina to olbrzymi sukces legnickiego Taekwon-do i ukoronowanie dwudziestoletniej działalności LKT Legnica. Nigdy wcześniej, aż tylu zawodników z Legnicy nie startowało w imprezie tej rangi a warto pamiętać, że będą to kolejne już 9 mistrzostwa z udziałem zawodników z legnickiego klubu. Całą historię rozpoczęła Marzanna Stawarz ponad 16 lat temu we włoskim Rimini skąd wróciła ze srebrnym medalem w kategorii do 52kg. Na przestrzeni kilkunastu lat wychowankowie LKT Legnica rywalizowali o medale aż na czterech kontynentach między innymi w takich krajach jak: Puerto Rico, Argentyna, Nowa Zelandia, Honduras czy Kanada.

W najbliższych miesiącach zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do czekają również kolejne turnieje i obozy sportowe. Przez najbliższe 10 miesięcy kilkudziesięciu zawodników z Legnicy wyjedzie na zgrupowania i ponad 20 turniejów w tym kilka zagranicznych jak choćby w Mediolanie, Mariborze czy Benidorm. Dlatego legnickich klub w bieżącym miesiącu zachęca wszystkich, którzy dla zdrowia, dla samoobrony jak również dla sportowej przygody chcieliby dołączyć grona legnickich taekwondoków.

(lkt)

Fot. LKT

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię