Dawid Pikul zdobywcą XXV Pucharu Polski w scrabble

0
850
Jak co roku przy okazji rozgrywek o Puchar Polski Legnica stała się stolicą krajowych scrabbli. Jubileuszowy, bo XXV Puchar Polski w geście tryumfu w górę uniósł Dawid Pikul z Poznania. W finale pokonał on Krzysztofa Obremskiego. Mistrzem Ziemi Legnickiej został Kacper Zegadło. 

Niespełna 50 topowych scrabblistów grało w Legnicy o Puchar Polski. Dwudniowe rozgrywki toczyły się systemem grupowo-pucharowym. W pierwszy dzień poznaliśmy najlepszą szesnastkę rozgrywek, do której dostali się: Mikołaj Cieplik, Miłosz Wrzałek, Grzegorz Kurowski, Łukasz Bobowski, Ryszard Żydaczewski, Bartosz Morawski, Dawid Pikul, Krzysztof Sporczyk, Piotr Broda, Kazimierz Merklejn, Krzysztof Obremski, Jerzy Matyasik, Kacper Zegadło, Łukasz Tuszyński, Bronisław Parada i Dariusz Ulatowski.

Ostatecznie w finale stosunkiem gier 2:0 zwyciężył Dawid Pikul z klubu Blubry Poznań. Drugi był zawodnik wrocławskiej Siódemki – Krzysztof Obremski, a trzecie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy Dariusz Ulatowski z Tucholi. Najlepsza trójka w turnieju Mistrzostw Ziemi Legnickiej to: Kacper Zegadło z Warszawy, Grzegorz Kurowski z Warszawy i Bronisław Parada z Polanicy-Zdrój.

(wo)

Fot.(wo)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię