BĘDZIE LEPSZY BASEN

0
1359

Kolejna inwestycja w  Jaworze. Tym razem mieszkańcy doczekają  się przebudowy basenu letniego.

W piątek 23 listopada zostanie podpisana umowa na przebudowę basenu letniego.
Umowa zostanie podpisana pomiędzy Burmistrzem Miasta Jawora Emilianem Berą a prezesem firmy GRAND Panem Andrzejem Grygielem – wykonawcą, który został wyłoniony w drodze przetargu. Przebudowa jaworskiego basenu będzie kosztować ok. 22,6 miliona zł.
Basen miejski w Jaworze został wybudowany w II połowie lat 30-tych XX w. do celów rekreacyjnych. Według założeń na tym obiekcie kadra Niemiec miała przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie, ponieważ długość niecki basenu wynosiła 50 metrów. Basen funkcjonował do roku 2012, kiedy to został zamknięty dla mieszkańców.
Nowy obiekt powstanie w tym samym miejscu w Parku Miejskim, ale już w zupełnie nowym standardzie i z wieloma atrakcjami do rekreacji. Dzięki tej inwestycji jaworski basen będzie jednym z najnowocześniejszy tego typu obiektów w regionie, a z uroków lata na obiekcie korzystać będą mogli wszyscy – zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi.
Oprócz niecki głównej na basenie znajdą się tory do pływania, zjeżdżalnie, gejzery, urządzenia do wodnych masaży, park wodnym dla dzieci, woda będzie podgrzewana. Powstaną także skocznie 5, 3 i 1 metrowa, co jest ewenementem na tego typu obiektach.
Mieszkańcy nie będą już musieli wyjeżdżać w celach rekreacyjnych do innych miejscowości, tylko korzystać z nowego i funkcjonalnego basenu na miejscu.

(umj)

Udostępnij
Poprzedni artykułSTAROSTWO UPORZĄDKOWANE
Następny artykułO PUCHAR WOJEWODY

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię