Areszt dla agresywnego mieszkańca Legnicy

0
403
Legniccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę pobicia, do którego doszło 26 grudnia 2022 roku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kryminalni udowodnili mu również udział w pobiciu mężczyzny, do którego doszło w lipcu minionego roku. Jak się okazało sprawcą tych czynów jest 45-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Legniccy policjanci realizując postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, zatrzymali 45-letniego mieszkańca Legnicy, który poszukiwany był w sprawie o brutalne pobicie.

Legniczanin dokonał pobicia pracownika ochrony jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Do zdarzenia doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Kryminalni z legnickiej komendy w toku prowadzonych czynności ustalili, że ten sam mężczyzna jest również sprawcą innego, równie brutalnego pobicia mężczyzny, do którego doszło jeszcze w lipcu ubiegłego roku.

45-latek był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, między innymi za groźby karalne i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek śledczych zastosował wobec legniczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 mł. asp. Anna Tersa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię