Akumulatorowy gang

0
517

Policjanci z Bolesławca kilka godzin po zaistnieniu przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież akumulatorów. W bagażniku pojazdu użytkowanego 28-latka i jego o 4 lata starszego kompana mundurowi zabezpieczyli mienie z przestępstwa. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili, że zatrzymani mają jeszcze jedno podobne przestępstwo na swoim koncie. Mienie o wartości blisko 14 tysięcy złotych zostało odzyskane w całości. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci pionu operacyjnego w wyniku zebranych informacji, już kilka godzin po kradzieży z włamaniem, wytypowali i zatrzymali podejrzanych w sprawie.

W nocy 30 sierpnia na terenie gminy Warta Bolesławiecka dokonali włamania do kontenera, przy samoczynnej sygnalizacji przejazdu, należącego do PKP i ukradli 8 akumulatorów. Tej samej doby policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania. Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w chwili zatrzymania siedzieli w zaparkowanym samochodzie, którym jeździli na miejsce przestępstw. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli mienie pochodzące z nocnego włamania.

Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym dokonanie jeszcze jednego przestępstwa również na szkodę PKP. 29 sierpnia Ci sami sprawcy dokonali kradzieży 4 akumulatorów, które zdążyli już sprzedać w skupie metali kolorowych. Funkcjonariusze dotarli do właściciela skupu i zabezpieczyli kolejną cześć mienia.

Wszystkie akumulatory zostały odzyskane. Przestępczy duet usłyszał zarzuty, kradzieży z włamaniem. Dodatkowo młodszy z mężczyzn odpowie za dwukrotne kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię