„Akademicki Oscar”

0
762

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w 10. Edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” przyznała PWSZ w Legnicy tytuł „Uczelnia Liderów 2020”.  Wyniki tegorocznego programu akredytacyjnego oficjalnie ogłoszone zostały podczas uroczystej gali finałowej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Certyfikat „Uczelnia Liderów” został nadany Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy już po raz 10 w uznaniu kształcenia liderów posiadających umiejętności zawodowe – szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Certyfikat odebrał prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą w PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Decyzja Zarządu Fundacji, potwierdzająca nadanie certyfikatu „Uczelnia Liderów 2020”, podjęta została na podstawie opinii przedstawionej przez dwóch, pracujących niezależnie od siebie, recenzentów – członków Komisji Certyfikacyjnej, którzy dokonali oceny Uczelni na podstawie m.in.: danych przekazanych w raporcie samooceny, danych instytucji kontroli i nadzoru nad szkolnictwem wyższym, danych instytucji i organizacji monitorujących rynek pracy, informacji środowiskowych oraz innych informacji pozyskanych bezpośrednio przez recenzentów, danych Głównego Urzędu Statystycznego, danych środowisk studenckich etc. 

Ponadto  PWSZ zdobyła wyróżnienie „Akademicki Oscar”, które przyznano uczelniom najwyżej ocenianym w historii Konkursu „Uczelnia Liderów”. Zarząd Fundacji wybrał i nagrodził te Uczelnie, które uczestniczyły w poprzednich edycjach Konkursu, uzyskując w nich wysokie lokaty, i które nadal mogą być wzorami do naśladowania dla innych szkół wyższych pod względem jakości kształcenia, współpracy z otoczeniem gospodarczym i kształcenia ukierunkowanego na kreowanie kompetencji liderskich.

W programie „Uczelnia Liderów” akredytowane są uczelnie wyższe oraz ich jednostki organizacyjne, wyróżniające się na rynku działaniami zorientowanymi na kształcenie liderów społecznych oraz efektywną edukację praktyczną studentów. Certyfikaty „Uczelnia Liderów” przyznawane są od 2011 roku instytucjom akademickim podejmującym wysiłki, by kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, przygotowanych do efektywnego realizowania własnych celów zawodowych w warunkach gospodarki wiedzy. 

Wyniki programu i lista laureatów tytułu „Uczelnia Liderów” to zarówno ważna informacja dla maturzystów wybierających miejsce dalszego kształcenia, jak i źródło wiedzy o polskim rynku szkolnictwa wyższego, innowacyjnych działaniach najlepszych polskich uczelni i ich osiągnięciach. Prezentując zwycięzców projektu, przedstawiana są uczelnie nowoczesne, dynamiczne, blisko powiązane z rynkiem pracy i gospodarką, zapewniające swoim studentom znakomite warunki kształcenia. W tym gronie od wielu lat znajduje się PWSZ.

(pwsz)

Udostępnij
Poprzedni artykułSzlak Zabytków Techniki
Następny artykułO słowach ginących

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię