STRES – PRZYJACIEL CZY WRÓG?

0
609

Masz „cały świat” na głowie? Czasami wydaje Ci się, że już nie ogarniasz? Twoje nerwy dają Ci się we znaki? Myśli w głowie hulają jak szalone? Często czujesz się zmęczona?

We współczesnym świecie niemalże na każdym kroku ludzie narażeni są na stresujące sytuacje. Naturalną reakcją na ich wystąpienie jest dążenie do ograniczenia działania przez radzenie sobie ze stresem.

Występujący…

… w umiarkowanym nasileniu może motywować nas do działania, rozwoju, jednakże w przypadku intensywnego czy długotrwałego nasilenia, stres staje się przyczyną rozstroju psychicznego i fizycznego organizmu. Sytuacja pandemii pokazała jak ludzie mało wiedzą na temat radzenia sobie z negatywnymi emocjami i w jakim przeciążeniu muszą żyć. Biorąc pod uwagę przesilenie jesienne i wydarzenia związane z COVID-19, czyli z narastającym problemem narażenia na stres – konieczne jest popularyzowanie informacji o sposobach radzenia sobie z nim.

Każdy…

… z nas ma swój własny styl radzenia sobie ze stresem, który może być determinowany płcią, wiekiem, stanem zdrowia, samopoczuciem, ale także rodzajem sytuacji stresowej. Badacze – Endler i Parker wyróżnili trzy główne style radzenia sobie w trudnej sytuacji: styl skoncentrowany na zadaniu, emocjach i unikaniu. Aby dowiedzieć się w jakim jesteśmy stanie emocjonalnym i w jaki sposób możemy sobie poradzić w danej sytuacji z pomocą przychodzą specjalistyczne kwestionariusze psychologiczne oraz psychoedukacja.

W Polkowicach

Teraz wszystkie kobiety mają na to niepowtarzalną szansę! Już niedługo obędą się warsztaty psychoedukacyjne dla kobiet organizowane przez Stowarzyszenie ONE wraz z psycholożkami z Pracowni Psychologicznej – Justyną Konowalczyk i Amelią Janczak. Prowadzące zajęcia umożliwią sprawdzenie swojego stylu radzenia sobie ze stresem, omówią negatywne konsekwencje długotrwałego stresu, nauczą technik walki z przeciążeniem. Poza specjalistyczną wiedzą, przekazaną w przystępny sposób, to także dobra okazja do samodoskonalenia, spotkania się z innymi kobietami i wypicia ciepłej herbaty w jesienne popołudnie w miłym gronie.

Zapraszamy: 28 października, Pracownia Psychologiczna ul. Kard.B. Kominka 4 w Polkowicach.

„Jak długo będziemy żyć, tak długo nie uda nam się uniknąć stresów. Możemy jednak nauczyć się, jak minimalizować ich szkodliwe skutki” (Hans Selye).

Amelia Janczak

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię