Przedszkole Dolina Bajki ma szansę na darmowy remont łazienki

0
304

Przeciętny człowiek korzysta z toalety dwa i pół tysiąca razy rocznie, a my nadal wstydzimy się mówić o fizjologii i o tym, jak powinniśmy zachowywać się w toaletach.

Przedszkole Dolina Bajki w Gliwicach dołącza do kampanii Akcja Tron, która odważnie pokazuje, że kultura osobista i higiena w toaletach oraz związane z tym prawa dziecka i jego dobrostan — to tematy, o których warto rozmawiać.

Patronami akcji są między innymi: Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Fundacja Unaweza Martyny Wojciechowskiej.

„Dobre nawyki higieny osobistej to fundament zdrowia dziecka. Dziecko zdrowe to dziecko szczęśliwe, ciekawe Świata, kreatywne. Dziecko ma prawo do zaspokajania swoich potrzeb, w tym potrzeb fizjologicznych, dlatego warto rozmawiać o higienie osobistej dziecka bez ogródek i zbędnego zawstydzenia” – mgr Agata Pruchnicka, Dyrektor Przedszkola

Do wygrania remont łazienki

W ramach kampanii Przedszkole Dolina Bajki bierze udział w konkursie, w którym do wygrania jest, dzięki głosom mieszkańców i mieszkanek Gliwic, remont przedszkolnej łazienki.

Głosowanie startuje w marcu, dlatego warto obserwować na Facebooku profil WCTron (https://www.facebook.com/wctron) – organizatora akcji, żeby być na bieżąco.

Akcję zainicjował WCTron — jedna z najpopularniejszych marek zapewniających mobilne rozwiązania sanitarne. Dzięki swojemu 25-letniemu doświadczeniu m.in. na imprezach kulturalnych, w których biorą udział całe rodziny — firma postanowiła rozpocząć ogólnopolską dyskusję na temat polskich toalet, ich dostępności, ekologii, ale też kultury osobistej ich użytkowników.

Dolina Bajki, Ul. I. Paderewskiego 56 C, 44-105 Gliwice

Strona przedszkola; https://www.facebook.com/dolina.bajki

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię