Pilnujcie dzieci

0
847

Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby nasze dziecko odłączyło się i zagubiło. Zawsze pamiętajmy, że nie wolno zostawiać dzieci bez nadzoru. Nasze pociechy nie zawsze rozumieją sytuację, w której czasami przychodzi im się znaleźć i nie potrafią się odpowiednio zachować. W niektórych przypadkach może skończyć się to nieprzyjemnymi wydarzeniami, których zdecydowanie da się uniknąć.

Każdy rodzic nad życie kocha swoje dzieci. Nawet najlepszym opiekunom może zdarzyć się sytuacja, w której dziecko oddali się lub zagubi. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych, ale jedno jest pewne – nigdy nie wolno doprowadzić do pozostawienia dziecka bez opieki, co spowodowałoby dla niego zagrożenie bezpieczeństwa.

Policjanci  otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców, który zauważył przy jednej z ulic chodzącą samotnie małą dziewczynkę. Interweniujący mundurowi zaopiekowali się 5-latką. Dziewczynka była ubrana adekwatnie do warunków atmosferycznych i pokazała im gdzie mieszka. W domu znajdowała się jej starsza siostra, która miała zaopiekować się nią do momentu powrotu mamy. 30-latka potrzebowała pilnie załatwić bardzo ważne sprawy w jednym z urzędów, dlatego zostawiła dziewczynki same w domu.

Ta historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie i 5-latce nic się nie stało. Jednak nie wszystkie tego typu historie mają taki finał. Czasami nawet najkrótsze wyjście chociażby do sklepu znajdującego się po drugiej stronie ulicy, może być okazją do oddalenia się dziecka z miejsca zamieszkania lub doprowadzenia do wypadku w domu. Pamiętajmy, aby też nie spuszczać maluchów z oka podczas zakupów. W sklepach wielkopowierzchniowych małe dziecko bardzo szybko może stracić orientację w terenie i się zagubić.

Co zatem zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych wydarzeń? Przede wszystkim należy rozmawiać z naszymi pociechami i uświadamiać je o grożących im niebezpieczeństwach. Rodzicom zaś nie wolno ani na chwilę spuszczać oka z dzieci. Niezależnie, gdzie się znajdujemy, zawsze może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Ostrożności nigdy za wiele…

sierż. Aleksandra Rodecka

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię