Nie bądźmy obojętni

0
397

Do groźnych dla życia i zdrowia wychłodzeń organizmu dochodzi w różnych okolicznościach. Czasami wynika to z trudnej sytuacji życiowej lub z nieporadności i niesamodzielności. Czasem jest to efekt zwykłej bezmyślności lub lekkomyślności. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy, kiedy widzimy lub wiemy o osobie zagrożonej wychłodzeniem.

Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy.

Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób w szczególności bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Zagrożeniem jest także stan techniczny budynków, w których przebywają osoby bezdomne. W większości przypadków są to pustostany przeznaczone do rozbiórki. Dlatego też w okresie zimowym policjanci stale podejmują wzmożone działania, aby udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. W trakcie służby patrole sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, które mogą potrzebować pomocy.

Dzięki tej aplikacji możesz również pomagać.
Link do aplikacji

Aplikacja pozwala wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym.     Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych, jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Apelujemy jednak, aby w nagłych przypadkach korzystać z telefonu alarmowego 112. Każde nawet anonimowe zgłoszenie policjanci zweryfikują, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia podejmą stosowne czynności, aby pomóc wskazanej w zgłoszeniu osobie.

asp. Łukasz Porębski

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię