Chroń informacje niejawne

0
613

Zapraszamy do udziału w Seminarium dla Pracowników Pionów Ochrony Informacji Niejawnych oraz Konferencji: „Ochrona informacji wrażliwych w kontekście kryzysu gospodarczego i zagrożeń militarnych”.

Seminarium odbywa się równolegle z zintegrowanymi szkoleniami i warsztatami tematycznymi. Daje ono możliwość dowolnego uczestnictwa w prowadzonych równolegle wybranych zajęciach z ochrony informacji niejawnych, danych osobowych, archiwizacji dokumentacji, obronności państwa.

Tematyka seminarium

Wojna w Ukrainie i jej reperkusje na stan naszego bezpieczeństwa.
Zagrożenia wywiadowcze i ochrona kontrwywiadowcza w czasie kryzysu i zagrożenia wojną.
Funkcjonowanie pionów ochrony informacji niejawnych w sytuacji ewidentnego zagrożenia kryzysowego i stanu wojny w Ukrainie.
Rola i zadania kancelarii tajnych, niejawnych i międzynarodowych oraz obieg dokumentów niejawnych w jednostce organizacyjnej.
Bezpieczeństwo teleinformatyczne, opracowanie PBE i SWB, system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO Norma PN-EN ISO/IEC 27001.
Zarządzanie ryzykiem w świetle obecnych znanych i nieznanych zagrożeń bezpieczeństwa informacji.
Bezpieczeństwo osobowe i przemysłowe – fundamentu ochrony informacji niejawnych. Standardy, procedury, praktyka i aktualne uwarunkowania.
Ochrona danych osobowych, współpraca Pełnomocnika OIN z Inspektorem Ochrony Danych.
Współczesny terroryzm i cyberterroryzm. Możliwe scenariusze i fakty ataków terrorystycznych na Polskę.
Fake newsy w ochronie informacji prawnie chronionych.
Mamy blackuot – czy jesteśmy przygotowani, jak sobie radzić w takim stanie?
Nowoczesne technologie i techniki informatyczne (programy) w zdobywaniu informacji i inwigilowania ludzi (Pegasus).Konferencja „Ochrona informacji wrażliwych w kontekście kryzysu gospodarczego i zagrożeń militarnych”

W imieniu Fundacji Promocji Wiedzy Społecznej „Arystoteles” i
Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych  zapraszamy na bezpłatną konferencję pt. „Ochrona informacji wrażliwych w kontekście kryzysu gospodarczego i zagrożeń militarnych”.

Konferencja odbędzie się w dniu 08.11.2022 r. o godz. 11.00 w Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A. w Warszawie przy ul. Biograficznej 2.

 szczegóły na stronie www.ksoin.pl

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię