MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

0
2574

Wrocławska Hala Stulecia kolejny już raz gości Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław!

 

Wydarzenie, które od dziewięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających i które co roku przygotowywane jest z myślą o osobach kochających podróże. Targi będą doskonałą okazją do spotkań z wystawcami z różnych regionów Polski i świata. Włochy, Niemcy, Czechy, Gruzja, Korea, Dominikana, Słowacja, Holandia, Łotwa, Ukraina i Węgry to tylko niektórzy z nich, bo wystawców podczas tej edycji będzie prawie 200!

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW
globtroterzy, odkrywcy i gwiazdy

Globtroterzy i odkrywcy, samotni podróżnicy i rodziny z dziećmi – Festiwal Podróżników to różnorodność. Tak, jak różnorodne są kraje, które odwiedzili nasi prelegenci i kultury, z którymi się zetknęli. Dwadzieścia prezentacji, dzięki którym zobaczymy pięć kontynentów, a z Hali Stulecia przeniesiemy się na Bałkany, Koło Podbiegunowe, do Czarnobyla, na Filipiny, do Peru, Skandynawii, do Maroka, na Islandię, weźmiemy udział w wolontariacie w Ameryce Południowej i zdobędziemy Azję Centralną. Będzie gorąco, czasami mroźno, w opowieściach pojawią się lasy deszczowe, wulkany, a nawet strefy ciszy. Festiwal to przede wszystkim wciągające opowieści, ciekawe osobowości i historie ludzi, których życie jest niekończącą się podróżą. Nasi prelegenci to przecież prawdziwi pasjonaci! Oto co mówią o swoich wyprawach i Międzynarodowych Targach Turystycznych:

– Miłość do Bałkanów była tą od pierwszego wejrzenia. Najpierw zakochałam się w tamtejszych, górskich krajobrazach i przyrodzie. Później pokochałam mieszkających tam ludzi, za ich otwartość, ciepło i pogodę ducha. Również całym sercem pokochałam lokalną kuchnię i choć jako wegetariance nie zawsze jest mi tam łatwo, to zazwyczaj nie mam problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiednich specjałów. Bałkany są dla mnie ważną częścią mojego życia – tam zaręczyliśmy się z moim małżonkiem, to tam spędziliśmy częściowo naszą podróż poślubną. Miliony wspomnień, przeżyć, doświadczeń i emocji, które skrupulatnie gromadzę od 7 lat, a którymi od prawie 4 lat dzielę się na blogu. – mówi Olka Zagórska-Chabros z bloga www.balkanyrudej.pl

– Na MTT Wrocław 2017 będziemy pokazywać zdjęcia i opowiadać przygody jakie przytrafiły się nam podczas wyprawy na Koło Podbiegunowe liczącym niemal 25 lat busem. Na naszych prezentacjach staramy się przekazywać słuchaczom pozytywną energię, zachęcać ich do podróży oraz realizowania marzeń i wychodzenia ze strefy komfortu. Będzie to już nasz drugi udział w MTT Wrocław, w zeszłym roku gościliśmy targi jako odwiedzający. Rok temu targi zorganizowane były na bardzo wysokim poziomie oraz obfitowały w dużą liczbę ciekawych wystawców. Myślę, że w tym roku będzie podobnie lub nawet lepiej, więc zdecydowaliśmy się przyjąć zaproszenie organizatorów i wystąpić na targach w roli prelegentów. – mówi Wojciech Grabowski z bloga www.roadtripbus.pl


GOŚCIE SPECJALNI
Tomek Michniewicz, Szymon Radzimierski

Dziennikarz, fotograf, reportażysta, autor książek i audycji w jednej osobie, a przede wszystkim człowiek, który podejmuje się niebezpiecznych projektów reporterskich i dla którego nie ma rzeczy niemożliwych oraz dziesięcioletni łowca przygód, który podróżuje po najdzikszych zakątkach świata, pisze bloga, a do tego wydał właśnie swoją pierwszą książkę! Dwóch Gości Specjalnych, każdy z nich inaczej widzi świat, jednak obydwóch łączą podróże. Tych nazwisk jeszcze na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław nie było!

KSIĘGARNIA PODRÓŻNIKA
znani podróżnicy, ich książki i opowieści

Aleksander Lwow, Krzysztof Rostek, Włodzimierz Ranoszek, Krzysztof Wielicki, Anna Borecka i Ewa Skut, czyli kolejni goście specjalni. Stoisko księgarni w weekend targowy zmieni się w miejsce spotkań z wyjątkowymi ludźmi – zdobywcami i podróżnikami, którzy przy okazji targów zaprezentują również swoje książki.

FESTIWAL KULINARNY
podróże przez smaki świata

Kolejne ze sztandarowych wydarzeń Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław, czyli podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Sztuka kulinarna, degustacje, prezentacje, konkursy i kucharze, którzy na naszych oczach tworzyć będą wyjątkowe dania. Najpierw udamy się do przepysznych Włoch. Następnie przeniesiemy się do Ameryki, aby spróbować tradycyjnych steków. Podróż zakończymy w Japonii – kraju sushi i świeżych ryb. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce – zagości kuchnia Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Warmii i Mazur. Ostatni dzień targów będzie natomiast pod znakiem deserów, ciast, rzemieślniczych lodów, parzenia chińskiej herbaty oraz alternatywnego przygotowywania kawy. Co oprócz prezentacji i gotowania na żywo? Przede wszystkim degustacja! W Hali Stulecia czekać będą wyroby regionalne, świeży chleb i miód prosto z ula, oryginalne tureckie słodycze, naturalne przyprawy, domowe pierogi, dziczyzna i słodycze.

KONFERENCJE I WARSZTATY BRANŻOWE
spotkaj się ze specjalistami

Nowinki branżowe i bardzo aktualne tematy wykorzystywania mediów społecznościowych w marketingu oraz potencjału VR w turystyce, do tego warsztaty marketingowe adresowane do hotelarzy i osób zarządzających obiektami noclegowymi, będzie również okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu sprzedaży turystyki przez Internet. A wszystko to w ramach MTT Wrocław! Wystarczy się zapisać!

GO BLOG!
poznaj polskich blogerów podróżniczych i ich pomysły na współpracę

Podczas tegorocznej edycji wrocławskich targów pojawi się również nowość – Go blog! – wydarzenie, którym chcieliśmy zbliżyć wystawców oraz przedstawicieli branży turystycznej z blogerami podróżniczymi. Odbędzie się cykl szkoleń dotyczący nawiązywania kontaktów oraz efektywnych współprac – z perspektywy zarówno blogera, jak i firmy, hotelu czy organizacji turystycznej. I jeszcze coś! Spotkania twarzą w twarz dla blogerów podróżniczych i wystawców. Mamy nadzieję, że rozmowy będą owocne!

ATRAKCJE DLA DZIECI
dinozaury, bajki, makiety, eksperymenty i warsztaty fotograficzne

Minigolf pod sklepieniem kopuły Hali Stulecia? Tego jeszcze nie było! Wyjątkowa atrakcja, która z pewnością przyciągnie tłumy. A i najmłodsi nie będą się nudzić, gdyż czeka na nich moc niespodzianek, takich jak: Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka magiczne miejsce kolekcjonujące opowieści, czy Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Na targach pojawi się również Globtroterek z rodzicami – wspólnie przygotowali specjalną grę targową dla dzieci i ich najbliższych! Dodatkowo podróżująca rodzina zorganizuje warsztaty fotograficzne dla juniorów!

ATRAKCJE TARGOWE
sporty nieolimpijskie, strefy regionalne i niesamowite filmy

Już kolejny raz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego występuje w roli współorganizatora MTT. Stoisko UMWD jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych punktów targów. Jesteśmy pewni, że i tym razem będzie podobnie! Szczególnie, że UMWD przygotowuje Strefę Atrakcji Dolnego Śląska, która w głównej mierze stworzona będzie przez odwiedzających, gdyż każdy mógł zgłosić swoje propozycje i atrakcje. Dolny Śląsk jest piękny – będzie się działo!

Rok 2017 będzie dla Wrocławia bardzo ważny, w końcu już za kilka miesięcy rozpoczną się z naszym mieście Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. Aby przybliżyć ideę tego wydarzenia oraz dyscypliny, w których będą rywalizować sportowcy, na MTT przygotowanie zostanie specjalne stoisko – z grami, konkursami i interaktywnymi atrakcjami dla każdego.

Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk pojawi się na MTT z filmem o Dolnym Śląsku, nakręconym w 360 stopniach – najnowszej technologii, która stała się hitem i zdobywa coraz większą popularność wśród internautów i różnego rodzaju twórców. Stoisko Fundacji będzie dla odwiedzających możliwością bliskiego spotkania z wirtualną rzeczywistością.

PROGRAM MTT WROCŁAW 2017
24-26 LUTEGO | HALA STULECIA

PIĄTEK | 24.02.2016 | HALA STULECIA

10:15 – 10:45 Briefing prasowy z udziałem zaproszonych gości i mediów | SALA KONFERENCYJNA

10:45 – 11:15 Oficjalne otwarcie MTT 2017 | SCENA GŁÓWNA

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW | SALA CESARSKA

10:00 – 10:50 Piotr Porożyński – „Ten straszny Iran”

11:00 – 11:50 Wojciech Grabowski i Katarzyna Kosowska | RoadTripBus – „Starym busem na Koło Podbiegunowe”

12:00 – 12:50 Izabela Nowek-Tomczyk | Moja Albania – „Albania poza utartym szlakiem!”

13:00 – 13:50 Bartosz Żukowski – „Czarnobyl – fascynujące miejsce nie tylko dla eksplorerów”

14:00 – 14:50 Małgorzata Szumska – „Twarze tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach”

15:00 – 15:50 Armin Mikos v. Rohrscheidt – „Jakie historie opowiada dziedzictwo?”

16:00 – 16:50 Emil Witt – „Na tratwie przez peruwiańską puszczę”

FESTIWAL KULINARNY: KUCHNIE ŚWIATA | PŁYTA GŁÓWNA

10:45 – 11:45 Czesław Kojot – SUSHI | Kuchnia japońska

12:15 – 13:00 Zibi Steczek – Konkret | Kuchnia amerykańska – steki z polskiej dojrzewającej wołowiny

14:00 – 15:00 Ristorante Liberta7 | Kuchnia Włoska

15:15 – 16:00 Philipiak Milano


SALA KONFERENCYJNA

11:45 – 12:30 Akademia Rainbow | „Praca animatora, rezydenta, pilota wycieczek – czy to jest praca dla Ciebie?

12:45 – 13:30 Szkolenie VR

13:45 – 14:30 Go blog! | Agnieszka Ptaszyńska – „Bloger warty zachodu. Czyli co zrobić by współpraca z blogerami była opłacalna”

14:45 – 15:30 Karolina Liberka | Agencja Feno – „Jaką podróż kupi od Ciebie Millenials – młody, bogaty i wymagający konsument?”

15:45 – 16:30 Piotr Chojnacki | Agencja Feno – „Sprzedaż turystyki przez Internet? To proste!”

SALA KONFERENCYJNA II

10:45 – 14:30 Eholiday.pl | „Travel 2.0” – Warsztaty marketingowe dla obiektów noclegowych

14:45 – 15:45 Krzysztof Rostek – „Nowoczesne przewodnictwo górskie”

STOISKO KSIĘGARNI PODRÓŻNIKA

14:00 – 17:00 Włodzimierz Ranoszek | Promocja przewodnika po Wrocławiu oraz przewodnika „Bajkowa Dolina Baryczy”

SOBOTA | 25.02.2016 | HALA STULECIA

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW | SALA CESARSKA

10:00 – 10:50 Olka Zagórska-Chabros i Marek Chabros | Bałkany i podróże według Rudej – „Bałkany zimą… nie tylko dla koneserów”

11:00 – 11:50 Jacek Jasiński – „Cztery Pory Roku w Siodle”

12:00 – 12:50 Szymon Radzimierski | GOŚĆ SPECJALNY

13:00 – 13:50 NIESPODZIANKA | GOŚĆ SPECJALNY

14:00 – 14:50 Agnieszka Kępska – „Wyprawy do ‘Krainy Olbrzymów’ 2011 – 2015”

15:00 – 15:50 Szymon Podróżnik – „Spotkania w podróży. Rok w Ameryce Południowej”

16:00 – 16:50 Gosia i Michał Brezdeń – „Kierunek na Wschód. Gdzie nas poniesie?”


FESTIWAL KULINARNY: KUCHNIE REGIONALNE | PŁYTA GŁÓWNA

10:45 – 11:45 Mariusz Kuś – Hotelik Orański | Kuchnia Warmii i Mazur

12:45 – 13:45 „Nowicki Naturalnie” i „P jak Pysznie” | Regionalna kuchnia wielkopolska

14:00 – 15:00 Polska Akademia Sztuki Kulinarnej | Kuchnia Dolnośląska

15:15 – 16:00 Philipiak Milano

SALA KONFERENCYJNA

11:00 – 12:00 Inese Šuļžanoka | Ambasada Republiki Łotewskiej – „Odkryj Łotwę!”

12:00 – 13:00 Go blog! | Agnieszka Ptaszyńska – „Znaj swoje plusy, znaj swoją cenę. Ile jesteś warty na rynku blogosfery?”

13:00 – 14.00 Go blog! | Spotkania blogerów podróżniczych z wystawcami

14:00 – 15:00 Globtroterek | Warsztaty fotograficzne dla dzieci

15:00 – 16:00 David Trajkovski | „Macedonia – Serce Bałkanów”

16:00 – 17:00 Soliści – „Jak zacząć przygodę z górami?”

STOISKO KSIĘGARNI PODRÓŻNIKA

10:00 – 13:00 Włodzimierz Ranoszek | Promocja przewodnika po Wrocławiu oraz przewodnika “Bajkowa Dolina Baryczy”

13:00 – 15:00 Krzysztof Wielicki | Promocja książki „Krzysztof Wielicki. Mój Wybór”

15:00 – 17:00 Anna Borecka | Promocja książki „Alpinistka na autostopie”


NIEDZIELA | 26.02.2016 | HALA STULECIA

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW | SALA CESARSKA

10:00 – 10:50 Soliści – “Kolumbia”

11:00 – 11:50 Marta Zienkiewicz i Damian Barański | Dwa razy ziemia – „Azja bez cenzury. Historie śmieszne i nieśmieszne”

12:00 – 12:50 Globtroterek – „Europa z dzieckiem – gry miejskie i super rodzinna zabawa”

13:00 – 13:50 Tomek Michniewicz | GOŚĆ SPECJALNY

14:00 – 14:50 Mati Poślednik – „Mati w Meksyku”

15:00 – 15:50 Krzysztof Kwiatkowski – „Ciepło. Zimno. Maroko i Islandia.”

FESTIWAL KULINARNY: DESERY | PŁYTA GŁÓWNA

10:45 – 11:45 Simon COOKs by Szymon Czupkiewicz | Desery

12:15 – 13:00 Łyczek Herbaty | Ceremonia parzenia chińskiej herbaty

14:00 – 15:00 Marcin Rusnarczyk – Etno Cafe | Pokaz parzenia kawy

15:15 – 16:00 Krasnolód | Lody rzemieślnicze

SALA KONFERENCYJNA

11:45 – 12:45 Krzysztof Rostek | „Rumunia – nie tylko Drakula”

14:15 – 15:00 Soliści

15:00 – 16:00 Marta Zienkiewicz i Damian Barański | „Z Berlina do Syrii… na piechotę. Civil March for Aleppo”

STOISKO KSIĘGARNI PODRÓŻNIKA

12:00 – 14:00 Ewa Skut | Promocja książki „Pod żaglami wśród polarnych lodów”

14:00 – 16:00 Włodzimierz Ranoszek | Promocja przewodnika po Wrocławiu oraz przewodnika „Bajkowa Dolina Baryczy”


GODZINY OTWARCIA MTT:

Piątek | 24.02 | godz. 10:00 – 17:00

Sobota | 25.02 | godz. 10:00 – 17:00

Niedziela | 26.02 | godz. 10:00 – 16:00

CENY BILETÓW:

Bilet jednodniowy / normalny – 15 zł

Bilet jednodniowy / ulgowy – 10 zł*

Karnet dwudniowy / normalny – 20 zł

Karnet dwudniowy / ulgowy – 15 zł

Karnet trzydniowy / normalny – 30 zł

Karnet trzydniowy / ulgowy – 20 zł

Bilet grupowy – 8 zł/os. (przy zakupie powyżej 10 biletów)

*Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji oraz osobom niepełnosprawnym.

Dla dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy. Bilety do nabycia w dni targowe w kasach przed wejściem na targi. Płatność w kasach możliwa tylko gotówką. Bilety można również zakupić przez Internet.

Udostępnij
Poprzedni artykułBORODACZ W ZARZĄDZIE
Następny artykułPO SPALE

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię