Cudowna moc schodnickiej wody

0
1755

W poprzednim artykule Czytelnicy Gazety Piastowskiej mieli okazję zapoznać się z leczniczymi właściwościami schodnickiej Naftusi. Warto odwiedzić  naszych wschodnich sąsiadów.

Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć o następnych rodzajach magicznej wody znajdującej się w tej malowniczej miejscowości na Ukrainie

Niskozmineralizowana…

…woda o wysokiej zawartości żelaza (źródła nr 13 oraz 15), odnosząca się do typu wodorowęglanowo-wapniowych wód mineralnych jest zalecana przy chorobach wątroby, przewlekłych zapaleniach błony śluzowej żołądka, chroniczne zapalenia jelit, anemii z niedoboru żelaza, a także chorobie popromiennej – wspomaga usuwanie z organizmu izotopów promieniotwórczych. Właśnie ta woda jest bardzo pomocna dla osób z chorobami spowodowanymi katastrofą czarnobylską, odbywających leczenie w Schodnicy.

Następny rodzaj wody to woda chlorkowo-wodorowęglanowo-sodowa, najczęściej nazywana po prostu sodową (źródło nr 2C). Ta woda mineralna pozytywnie wpływa na równowagę kwasowo-zasadowa i jest bardzo pomocna przy chorobach żołądka, przewodu pokarmowego, dwunastnicy, a także przy przewlekłych zapaleniach trzustki, jelita grubego, błony śluzowej oraz chorobie wrzodowej.

Hotel TuStań…

…znajduje się w samym centrum Schodnicy. Hotel jest bardzo przyjemny dla odpoczynku z rodziną (restauracja, baseny, plac i pokój zabaw), ale również będzie doskonałym miejscem na profilaktykę różnego rodzaju chorób – posiada własne centrum medyczne oraz pijalnię wód mineralnych.

Pokoje są bardzo wygodne i w pełni wyposażone, a ceny w sezonie letnim zaczyna się od 375 zł za pokój dwuosobowy i zawiera wyżywienie trzy razy dziennie, konsultację lekarza oraz pomiar ciśnienia krwi, korzystanie z pijalni oraz centrum SPA, a także miejsce parkingowe na parkingu strzeżonym.

 

 

Hotel Respect…

…znajduje się w bardzo malowniczym zakątku Schodnicy, dzięki czemu widoki z okna każdego z 27 pokoi są naprawdę przepiękne. Do dyspozycji gości są restauracja z barem, własna pijalna wód mineralnych oraz centrum SPA z basenem i saunami, a także sale konferencyjne i pokój zabaw dla dzieci. Ceny startują już od 239 zł za pokój dwuosobowy. Cena pokoju zawiera śniadanie (wyżywienie trzy razy dziennie to dodatkowy koszt ok. 50 zł dziennie), konsultację lekarza, korzystanie z pijalni i centrum SPA oraz miejsce parkingowe.

Roman Demkiv

Udostępnij
Poprzedni artykułOldboje w superformie
Następny artykułKto szuka, nie przepłaca

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię