VERMIS I OMNI MODO NAJLEPSI

3
4449

W  legnickiej Akademii Rycerskiej rywalizowały – choć to raczej było sympatyczne granie na jednej scenie – kapele rockowe. Było głośno, ponieważ większość zespołów preferowała zdecydowanie mocniejsze uderzenie. Gwiazdą wieczoru była formacja COMA.

Do Przeglądu Kapel Rockowych – Legnica 2017 zgłosiło się 18 wykonawców. Po przesłuchaniu nadesłanych materiałów muzycznych Jury  zakwalifikowało sześć z nich. Stawkę uzupełniły dwie formacje wybrane przez publiczność na eliminacjach w „Spiżarni”.

Poziom przeglądu był  niezły. Nieco od czołówki odstawał chojnowski KORABEL (dostali się  do finału z wyboru publiki w „Spiżarni”),  a złotoryjska „punkochemiczna” RADCURIE (zdjęcie poniżej)

miała utrudnione zadanie,  bo do Legnicy nie dojechał jeden z gitarzystów. Jeleniogórska OBSESJA (zdjęcie poniżej) zagrała  mocno z wokalistką Zuzanną, ale ich występ  był trochę  nierówny.

Legnicki DAMAGE SEED, podobnie jak chojnowianie, granie na scenie PKR zawdzięcza głosowaniu przyjaciół 😉 , ale to co pokazał w finale  budzi nadzieję, że ten zespół może przekroczyć magiczną barierę lokalnych przeglądów. Mieszają style (ze smakiem),  nie nudzą i jeśli tylko pozwolą (tzn. kolega wokalista pozwoli) czasem  na czytelność tekstów to  będzie OK.  DAMAGE SEED (zdjęcie poniżej) zajął trzecie miejsce  w konkursie.

Na drugie miejsce jury wpakowało RAIL z Piotrkowa Trybunalskiego. Grają rokendrolująco, są  młodzi, mają świadomość, że jeszcze dużo  muszą się  nauczyć. Ale najważniejsza jest ich energia, radocha z grania. Mam nadzieję, że jeszcze o nich usłyszymy. Także  na drugim miejscu znalazł się CYNAMONOWY OGRÓD (zdjęcie poniżej) z Legnicy i trzeba przyznać, że to miła niespodzianka.

Coś  tam  w internecie  można było wcześniej  usłyszeć, ale to co zaprezentowali  na dziedzińcu Akademii Rycerskiej dobrze wróży  nie  tylko  ich debiutanckiej płycie, która ma się ukazać  latem.  W Cynamonowym  są muzycy, których znamy choćby z This Cold czy Cabaret Grey, ale pomimo zimno falowych korzeni brzmienia C O są oryginalne. To kolejna  „klimatyczna” kapela w historii legnickiej alternatywy.

Na najwyższym podium PKR znalazł się poznański rapującometalujący (?) OMNI MODO i mega profesjonalny VERMIS (zdjęcia poniżej)  z Łodzi.

Oczywiście w muzyce rockowej na miejsca w przeglądach trzeba patrzeć  z przymrużeniem oka – i tak do tego podeszły niemal wszystkie  kapele  na PKR. Najważniejsza  jest dobra zabawa.

(masz)

Fot. Renata Szpyra

Udostępnij
Poprzedni artykułLUBIN DANCE
Następny artykułPAMIĘCI MAJORA DYBOWSKIEGO

3 Komentarze

  1. Korabel był najlepszym zespołem i powinien zdecydowanie wygrać! Mocne brzmienie i ciekawe solówki frontmana były bardzo na wysokim poziomie. Nic dziwnego, że zostali wybrani w Spiżarni. Liczy się to co podoba się ludziom, nie jury. Tam były tylko 3 albo 4 osoby w tym jury.A większości ludzi podobał się właśnie Korabel. Ale cóż, tak to jest w tym muzycznym biznesie…

  2. „instrumentalista ze zlotej” vel „prawda w oczy kole” – zapewne masz rację, podejrzewam, że te solówki były rzeczywiście na „wysokim poziomie”. Jak będzie jakiś przegląd, gdzie nagrody przyznawać będzie publiczność a nie jury, to ten zespół spokojnie wygra. Są takie przeglądy.

  3. Korabel – przestańcie się mazać, bo to już żałosne się robi. Wszyscy się z was śmieją. Zróbcie sobie przegląd rockowy i napiszcie taki regulamin w którym będzie zaznaczone, że wygrać ma Korabel. Płaczki…

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię