WALTON W LEGNICY

0
2300

Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę legnicko- szkockiej artystki  Gosi Walton: BLISK.

Wystawa potrwa do 26 sierpnia. 

Tytuł wystawy jest skrótem od wyrazu ‘bliskość’. Bliskość jest tutaj pojmowana jako relacja pomiędzy artystą a obrazam, człowiekiem a maszyną, a także procesem tworzenia nowoczesnych abstrakcji.

Na wystawie zobaczymy 2 kolekcje nowych prac artystki. Jedną stanowią kolorowe i czarne obrazy wykonane z laserowo powycinanej wysokolśniącej pleksi i zawierające elementy 3D. Druga to obrazy wcześniej prezentowane w Paryżu, również wykonane z pleksi, ale tym razem grawerowane laserowo (na płasko).

Obrazom towarzyszyć będzie seria wydrukowanych w 3D rzeźb – małych tygrysów Oryginalna rzeźba jest niezwykle bliska artystce i zawsze obecna w jej studio. Na potrzeby legnickiej wystawy została zeskanowana za pomocą skanera 3D i wielokrotnie wydrukowana na nowoczesnych materiałach za pomocą drukarki 3D. 

Gosia Walton urodziłam się w Legnicy, ale od 10 lat mieszka, studiuje i pracuje w Szkocji. W 2015 roku ukończyła dwuletnie studia magisterskie w Edinburgh College of Art., podczas których doskonaliła nowatorską technikę tworzenia instalacji artystycznych przy użyciu maszyn laserowych. We wrześniu Walton rozpoczyna na Uniwersytecie w Edynburgu studia doktoranckie w dziedzinie nowych technik drukowania w sztuce współczesnej. 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię