The Vets na scenie

0
1978

Klub Alive we Wrocławiu był 8 marca 2019 miejscem debiutu wrocławsko-legnickiej formacji The Vets. Miłośnicy ska i reggae wypełnili  w  nadkomplecie Alive.

 

Ośmioosobowa ekipa zmieściła się  na kameralnej scenie. Punk, reggae i ska   przez kilkadziesiąt minut rozbrzmiewały w Alive.  Debiut  The Vets czyli mieszanki doświadczonych załogantów  i młodych muzyków wypadł okazale.

Dzień Kobiet w Alive w wersji reggae/ska 🙂

Opublikowany przez Bartosz Dolewski Sobota, 9 marca 2019

 

A  jak to było z początkiem The Vets?

 

W wyniku szeregu zbiegów okoliczności pod koniec roku 2017 Sznyta, Marek i Vojtek postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć bliżej nie określone dźwięki punkskareggae. Sznyta na zimno opisał to zjawisko jako skinohipy. Nazwa THE VETS to taki „amerykanizm”, chodzi o weteranów, a nie weterynarzy. Po dwóch próbach Vetsi zagrali w lutym 2018 na imprezie charytatywnej w Legnicy, a potem zamknęli się w piwnicy i zaczęli pisać nuty…

 

Bartek Dolewski – perkusja. Wieloletni uczeń Michała Bednarza, perkusista z zamiłowania. Udziela się w kapelach od reggae po metal, wspierając perkusyjnie i muzycznie wiele różnych projektów.

Arturo Cicatriz (Sznyta) – wokal, gitara, harmonijka. Brał czynny udział w pierwszych próbach i zalążku punkowego oblicza legendarnego FORT-u BS (1983). Potem mieszkał i grywał m.in. na Wyspach Brytyjskich. Obecnie także wokal i harmonijka w DOBRA DOBRA.

Damian – klawisze, klarnet. Legniczanin. Multiinstrumentalista, pasjonat. Grał w legnickim duecie gitarowym PROJEKT FRIQUIS. Brał udział (jako aktor) w nowatorskim clipie „Love Me”, londyńskiej wokalistki ALEKS GALA, córki perkusisty ZIELONYCH ŻABEK.

Dimi – saksofony. (ex. TEMPLARIUSZE FJUŻYNU). Gra w wielu projektach natury edukacyjnej, bo taka jest natura studenta Akademii Muzycznej.

Borys – instrumenty perkusyjne, wokal. Grał w w latach 80 ubiegłego wieku m.in. w znanej legnicko-jaworskiej nowofalowej formacji BRAMBORY A ZELENINA, a później we wrocławskim RED ROAD.

Marek – bass. Współtworzył na początku lat 80. legnicką scenę „niezależną” (m.in. TOA, THE GONZALESS, AGNOSTIC MANTRA). Od lat bass w zimnofalowym THE LESS.

Vojtek – wokalista. Od młodzieńczych lat „zapaleniec śpiewu”. Wcześniej śpiewający we wrocławskich zespołach SAMO BIAŁKO oraz SAKRA, z którą dał wiele koncertów nie tylko w Polsce. Ma też za sobą liczne projekty solowe.

Mariusz – gitara, (ex. DESTROYERS, NO MAN’S LAND). Rock’n’rollowiec z krwi i kości. Grał w kilku kapelach, licznie koncertując. Ostatnio jego zainteresowania muzyczne skręcają w stronę zdropowanej gitary akustycznej, choć mocne brzmienia wciąż są w sercu.

https://www.facebook.com/The-Vets-199205457293675/

(am)

Fot. Laura Szpyra

 

 

Udostępnij
Poprzedni artykułJest interpelacja
Następny artykułRusza Muzyczna Bitwa!!!

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię