Spotkania z dźwiękiem i obrazem

0
342

W legnickiej Galerii Sztuki, odbywa się kolejna prezentacja nawiązująca do świata sztuk audiowizualnych – „KURTYNY [ŚWIETLISTOŚĆ I BŁYSK]” łódzkiego artysty Jakuba Łącznego. Aby ją zobaczyć także należy się pośpieszyć – będzie dostępna do 26 listopada.

Na wystawie Jakuba Łącznego audiowizualna sztuka przybiera łagodną, niemal relaksującą formę. To metafizyczne spotkanie z falującymi kurtynami i błyskiem projekcji migoczącej wody czy poruszającego się po nieboskłonie słońca. Na ekspozycji Łącznego zajrzymy między wielkoformatowe kurtyny – te, pełniące zazwyczaj rolę teatralnego rekwizytu, stały się głównym bohaterem i nośnikiem głęboko humanistycznej refleksji. Na tej interdyscyplinarnej ekspozycji doświadczymy także konfrontacji muzyki z ciszą i malarstwa z multimedium, a także… odpoczniemy na leżakach.

Wystawie „KURTYNY [ŚWIETLISTOŚĆ I BŁYSK]” towarzyszyć będzie autorskie oprowadzanie oraz spotkanie z Jakubem Łącznym i Piotrem Marcem wokół kolekcjonowania sztuki współczesnej, zatytułowane „Podążaj za samym sobą”. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o g. 18.00. Wstęp wolny. Link do wydarzenia: tutaj.

(galeria)

Udostępnij
Poprzedni artykułCzule rockowali… i nie tylko
Następny artykułJest kasa

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię