Spędź dobrze noc…

0
823

Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na Noc bibliotek, 1.10.2022, od godz. 17.00
Miejsce: Legnicka Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 22

W programie:

godz. 17.00
„Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu” – spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem
i Agnieszką Łabuz.
Autorzy opowiedzą, kto i w jaki sposób władał zamkiem, jak budowano zaporę leśniańską i jaką rolę miała odegrać podczas II wojny światowej,
w jakim celu sprowadzono na zamek maszynę chłodzącą Autofrigor i czy ma ona związek
z aparatem tlenowym Magirus oraz Ernestem Guetschowem. Gdzie widoczne są symbole masońskie i co miał z nimi wspólnego właściciel zamku? Czy istniała lista Grundmanna, co zawierała i gdzie znajdowały się składnice dzieł sztuki z Dolnego Śląska. O czym pisała żona właściciela zamku w swoim liście do „drogiej Biddy” i czy prawdą jest,
że zamek Czocha skrywa skarby? Co znajdowało się w skrzyni, którą znaleziono podczas prac remontowych i czy są jeszcze nieodkryte przejścia? Jak wyglądało życie mieszkańców Leśnej i okolic w czasie wojny oraz w latach powojennych?
Co zawierały raporty szpiega/szpiegów CIA?
Podczas spotkania będzie można zakupić książki autorów

godz. 19.00
Tajemnice Riese na nowo odkrywane przedstawi Ulli Schäffter.
Góry Sowie znane są z ogromnych podziemnych kompleksów budowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Do dziś badacze nie są pewni, czy miały tam powstać ultranowoczesne zakłady produkcji zbrojeniowej, tajne laboratoria, czy Kwatera Główna Hitlera. O najnowszych odkryciach dotyczących projektu Riese opowie pasjonat, legniczanin Ulli Schäffter.

godz. 21.00
„Przyciemnione lustra”
– recital autorski Tadeusza Olchowskiego.
Muzyk jest laureatem wielu festiwali oraz konkursów,
w tym m.in. organizowanego przez ZAiKS we współ-pracy z Polskim Radiem – „Piosenka na 100”, czy Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Współpracuje z Agencją Muzyczną Polskiego Radia.
Podczas spotkania będzie można zakupić płyty autora.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię