SATYRYKONOWO

0
2168

Po świętach zapraszamy na wernisaż do legnickiej Galerii Satyrykon.

6 kwietnia w Galerii Satyrykon odbędzie się wernisaż wystawy „Zarysek większej całości”, autorstwa Justyny Jędrysek – utalentowanej graficzki, ilustratorki, autorki plakatów. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00. Weźmie w nim udział autorka, która specjalnie na tę okazję przyjedzie z Paryża, gdzie przebywa obecnie na stypendium. Wstęp wolny, zapraszamy!

Justyna Jędrysek to bardzo zdolna artystka młodego pokolenia. Urodziła się niespełna 27 lat temu w Żywcu. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie studiowała Grafikę. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowniach dr hab. Sebastiana Kubicy oraz prof. Józefa Knopka.
W 2015 r. uzyskała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Od 2016 r. jest doktorantką w Zakładzie Projektowania Graficznego na macierzystej uczelni.
Interesuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, projektowaniem książek, plakatem oraz ilustracją.
Jej prace są cenione w świecie – prezentowała je na wystawach m.in. na Węgrzech, w Serbii, Iranie, Ukrainie, Czechach, Luksemburgu, Rumunii, Macedonii, Ekwadorze i Meksyku. Teraz możemy oglądać je w Legnicy. Zapraszamy na wystawę! Są na niej prezentowane plakaty i grafiki autorki, m.in. cykl prac inspirowanych Małym Księciem.

(lck)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię