Legnickie Srebro w Galerii Yes

0
1417

Pierwsza wyjazdowa odsłona Legnickiego Festiwalu SREBRO miała swoją premierę w prestiżowej Galerii YES. Ta poznańska Galeria to wyjątkowe miejsce na złotniczej mapie Polski. Stworzona została z pasji do biżuterii przez Marię Magdalenę Kwiatkiewicz, współzałożycielkę i współwłaścicielkę firmy YES.

Spiritus movens Galerii YES – Maria Magdalena Kwiatkiewicz, oprócz tego, że jest współwłaścicielką jednej z trzech największych firm jubilerskich w Polsce, to także podróżniczka i kolekcjonerka. W jej posiadaniu jest unikatowa kolekcja współczesnej polskiej sztuki złotniczej (od czasów powojennych do dziś), gromadzi również biżuterię etniczną, która przywozi z licznych podróży.

Galeria YES mieści się w prestiżowym Bazarze Poznańskim, miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku, a celem jej działania jest promowanie sztuki złotniczej. To właśnie prezentowane są prace zakwalifikowane do Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO, sztandarowej imprezy Festiwalu organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Wernisaż wystawy odbył się 6 września. Gościom przybyłym do Galerii YES o wyjątkowości legnickiej imprezy , jej specyfice i tradycji opowiadała Justyna Teodorczyk – dyrektorka legnickiej instytucji. Wystawę można w Poznaniu oglądać do 4 października.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię