Kulturalny marzec w Galerii Sztuki

0
277

Wystawa w legnickiej Galerii Ring „Ogród Hesperyd”, którą można zobaczyć do 17 marca prezentuje malarstwo Małgorzaty Korenkiewicz pełne są symbolicznych znaczeń. Grecki mit o nimfach zachodzącego słońca – Hesperydach, które strzegły złotego raju, jest punktem wyjścia do połączenia i przeniesienia do świata współczesnego.

Artystka opowie o stworzonym unikalnym symbolizmie podczas spotkania autorskiego 15 marca o godzinie 19:00. Jej rozmówczynią będzie Anna Katarzyna Borowczak – kustoszka i kuratorka sztuki, właścicielka Galerii Worldart B w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Muła, historyk sztuki i dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, które jest współorganizatorem wystawy, a którą w tamtejszej placówce obejrzymy jesienią. W nawiązaniu do wystawy, 1 marca o godzinie 17:00 w Galerii Ring odbędą się warsztaty kolażu inspirowane malarstwem Korenkiewicz – „Powidoki” dla młodzieży i dorosłych. Osoby zainteresowane poznają techniki opowiadania obrazem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy (galeria@galeria.legnica.eu)

W tym samym terminie, czyli do 17 marca w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1, prezentowana jest wystawa „Patrz prosto w oczy” Anny Bujak i Huberta Bujaka – pary wrocławskich artystów. Punktem wspólnym ich prac jest wielka wrażliwość oraz odniesienie do współczesnych mediów i zagadnień z obszaru sztucznej inteligencji, globalnego ocieplenia czy wszechobecnego przesytu obrazami i treściami. Anna Bujak przełożyła te refleksje na instalacje, z kolei Hubert Bujak przelał na płótna. Więcej o twórczości artystów dowiemy się 23 lutego o godzinie 18:00 podczas autorskiego oprowadzania poświęconego nie tylko wystawie „Patrz prosto w oczy”, ale także sztuce w ogóle i swoim inspiracjom. Natomiast o samej wystawie i pomyśle na tytuł artyści opowiedzą osobiście 7 marca o godzinie 18:00.

W Dzień Kobiet dla każdej Pani, która zdecyduje się na zwiedzanie wystaw Galeria Sztuki przygotowała prezenty – zestaw katalogów pełnych sztuki.

Po tych propozycjach Galeria zaprezentuje 22 marca o godzinie 18:00 Świat szkła artystycznego i witrażu Ekspresje Adama Włodarczyka – absolwenta i wykładowcy Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Na wystawie zobaczymy stworzone w klasycznej technice witraże, pełne geometrii, abstrakcji i symbolicznej roli barw, poprzez które artysta chce wyrażać emocje odnosząc się do miejsc.

Galeria

na zdjęciu Anna Bujak Notre-Dame 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię