Jubileusz Marii Rogali

0
1275

Maria Rogala, której wystawę twórczości podziwiać można w legnickiej Galerii Ring, w miniony piątek skończyła 90 lat.

Organizatorzy udostępnili w Internecie specjalnie przygotowany materiał – film i zdjęcia z oficjalnej, uroczystej inauguracji wystawy w obecności autorki. Można go zobaczyć na stronie internetowej Galerii Sztuki: https://www.youtube.com/watch?v=EWpYQUmS_tc. Galeria zaprasza też do obejrzenia oprowadzania online po wystawie: https://www.youtube.com/watch?v=O_UqtTrZNJo&t=331s.

Podczas spotkania, w którym obok gospodarzy i Autorki wzięła udział także Janina Stasiak – wieloletnia przyjaciółka, niemal równolatka i wielokrotna kuratorka wystaw Marii Rogali, która współpracowała m.in. przy jej ostatnim pokazie w Galerii Ring w 2014 r. Oprócz kwiatów i życzeń Artystka otrzymała także list gratulacyjny, wręczony w imieniu Prezydenta Miasta Tadeusza Krzakowskiego wraz ze słodkim, ale zdrowym upominkiem. Jak na urodziny przystało, nie zabrakło też tortu, powinszowań i niespodzianek. To w piątek bowiem po raz pierwszy zaprezentowano katalog wystawy wydany specjalnie z okazji aktualnej ekspozycji. Są w nim reprodukcje części prac, które znajdziemy na wystawie. Autorka nie kryła wzruszenia oraz jak zwykle barwnie opowiadała o swojej twórczości czy pracy zawodowej w legnickich szkołach czy kuratorium.

Jubileusz i wystawę Marii Rogali uhonorował także wrocławski oddział Związku Polskich Artystów Plastyków, którego przedstawicielki spotkały się z Autorką na wystawie w poprzednim tygodniu i również przybyły z uroczystym listem i kwiatami, a także grupa zaprzyjaźnionych metodyków i pedagogów, z którymi Artystka wciąż utrzymuje kontakt i których cykliczne spotkania zainicjowała dekadę temu.

Wystawę „90 dzieł na 90 lat” odwiedzać można do 27 września. Przypomnijmy – prezentuje ona niemal setkę prac z przełomu wieków, w tym także dotąd nie prezentowanych. Większość z nich przeznaczona jest na sprzedaż, poza pamiątkowym autoportretem sprzed siedemdziesięciu lat, portretami córek czy gobelinami. Ekspozycja jest czynna od czwartku do soboty, w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w niedziele od 12:00 do 18:00.  Wstęp jest bezpłatny.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię