„Jestem” – pierwszy tomik wierszy Patrycji Kamola we wrześniu

0
1451
Szykuje się kolejna publikacja dla miłośników twórczości wokalistki i kompozytorki – Patrycji Kamola. Przeczytajcie o szczegółach zapowiedzianej na wrzesień premiery.

Już za kilkanaście dni na polskim rynku księgarskim ukaże się kolejna propozycja wydawnicza poetki, wokalistki i kompozytorki – pochodzącej z Legnicy – Patrycji Kamola. Do sprzedaży w księgarniach trafi jej wydany z okazji 10-lecia pracy artystycznej, bogato ilustrowany, uzupełniony między innymi recenzjami krytyków literackich, autorski Tomik Wierszy „Jestem”.

Tak prezentuje się przedmowa poetki:

Szanowni Państwo

Mam ogromną przyjemność oddać w Wasze ręce mój debiutancki Tomik Poezji „Jestem” nacechowany emocjami, które towarzyszą mi przez całe moje życie. Wiersze w nim zawarte powstawały na przestrzeni wielu lat (2009-2020). Początkowo były zwykłym zapisem myśli, w końcu stały się poezją. Utwory te mówią o życiu i jego wartościach, o dylematach moralnych zwykłych ludzi, a także o miłości, która dotyczy nas wszystkich i stanowi nieodłączną część naszego istnienia. Niniejszy tomik stanowi jednocześnie kontynuację mojej autorskiej koncepcji poetyckiej, którą napisałam i połączyłam ze skomponowaną przeze mnie warstwą muzyczną, zarejestrowaną w studio nagraniowym i zaprezentowaną szerokiej publiczności w ramach projektu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego zostałam laureatką.

Myśli ujęte w formę wiersza są dowodem mojego umiłowania słów, które odpowiednio ze sobą zestawione mogą brzmieć jak muzyka towarzysząca mi od zawsze. Kilkanaście publikowanych tu utworów znalazło już swoje miejsce w moich autorskich wydawnictwach i albumach muzycznych. To w nich połączyły się słowa i dźwięki, które istnieją w symbiotycznym z związku i nie mogą bez siebie istnieć. Dzisiaj zdobyłam się na ich rozdzielenie i liczę na to, że spotkają się z życzliwym przyjęciem czytelników.

Kilka z zamieszczonych to wierszy brało również w konkursach poetyckich i zostało opublikowanych w pokonkursowych tomikach, a niektóre z nich opublikowano w regionalnej prasie. Zawsze starałam się, by były one szczerym odzwierciedleniem mojej duszy i moich myśli. Jeżeli odnajdą w nich Państwo choćby cząstkę siebie, będę szczęśliwa.

(ek)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię