JAZZOWY FEELING

0
2586

Jazzowy feeling połączył pokolenia na tegorocznych, Legnickich Zaduszkach Jazzowych, które stały się esencją dobrego smaku, dzięki formacji jazzowej Patrycja Kamola Project. Ta niepowtarzalna mieszanka wyjątkowych dolnośląskich i lubuskich, talentów jazzowych dała pokaz swoich umiejętności muzycznych w Klubie Vincero Rest & Cafe w Legnicy.

W programie zaduszkowym promującym najnowszy album muzyczny, wokalistki jazzowej i liderki projektu – Patrycji Kamola wzięło udział trzy pokolenia legniczan, obecnych tego dnia na koncercie. Pełna sala i wspólny śpiew wszystkich obecnych na koncercie to najlepszy dowód na to, że promowany przez zespół „jazz z ludzką twarzą” potrafi łączyć pokolenia.

Płyta „Czekając na miłość”, która właśnie ukazała się na polskim rynku muzycznym jest przede wszystkim podsumowaniem ostatnich kilku lat pracy, legniczanki – Patrycji Kamola – wokalistki jazzowej, studentki wokalistyki jazzowej – Akademii Muzycznej w Katowicach i tegorocznej stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

okladka3

  Ta wychowanka między innymi dr Bogumiły Tarasiewicz i dr Briana Fentressa – zwanego Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce, razem z Pawłem Lenarem – fortepian, Januszem Lewandowskim na kontrabasie, Jarosławem Dąbrowskim – saksofon, Łukaszem Kłosem – trąbka i Jarosławem Marszałkiem na perkusji, nagrała płytę łączącą w sobie niezwykle ekspresyjny jazz oraz melodyjny pop. Jako „gość specjalny” na płycie wystąpił również – Wojciech Pruszyński – znakomity polski pianista jazzowy. Wokalistka jazzowa – Patrycja Kamola jest laureatką kilkudziesięciu konkursów wokalnych i współpracuje z czołówką najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia, a efekty ich wspólnej pracy będzie można usłyszeń już wkrótce na 20 koncertach promujących wydawnictwo muzyczne „Czekając na miłość” w najlepszych Klubach muzycznych w Polsce.

(jk)

fot.(jk)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię