Dobrze rockowali

0
3014

Tradycyjny Przegląd Kapel Rockowych w Legnicy stał w tym roku na wysokim poziomie. Dopisały kapele, ale także było zaskakująco sporo publiczności. W ocenie jury na scenie najlepiej zaprezentowała się ekipa łódzkiego BLACK RADIO.

Pomimo tego, że w tym samym czasie w Legnicy odbywała się inna impreza muzyczna (ze wstępem za darmo), mocne granie w Akademii Rycerskiej zgromadziło ponad 250 osób. Nieźle.

Jurek Delwo poprowadził  Przegląd  profesjonalnie. Wiadomo.

 

Muzycznie zaczęło się od mocnego metalowocorowego brzmienia FAR FROM GRACE z Wrocławia.

Sprawna kapela, może nie za bardzo oryginalna, ale na poziomie. Po chwili mieliśmy drastyczną zmianę klimatu. AD HOC z Proboszczowa nie ma jeszcze dużego doświadczenia. Ich dźwięki krążą gdzieś w alternatywnych okolicach. Może jeszcze nie do końca to dopracowane, ale jest dobry klimat. Jak się nie rozpadną, to z zainteresowaniem będziemy obserwować ich rozwój.

METALION z Lechem Carbuchem na wokalu prezentuje się bardzo dobrze. Legniczanie poczęstowali solidną dawką metalowego grania. To mogło się podobać miłośnikom klasycznego łojenia.

dav

Natępne pół godziny na dziedzińcu Akademii Rycerskiej to zdecydowanie łagodniejsze, tak zwane alternatywne klimaty. IN BLANCO z Wrocławia to była jeszcze wyższa półka. Utalentowana młodzież brzmi dojrzale, pomimo krótkiej muzycznej historii.

cof

 

Kolejni wrocławianie z MOSHERZ potwierdzili, że lubią Metallicę czy Panterę. Na koncertach zapewne jeńców nie biorą. Wydaje się, że w gronie metalizujących ekip MOSHERZ wypadł najlepiej.

HENGELO z Katowic to znana z wielu scen śląska nuta alternatywna. Młodzi ludzie czerpią sporo z boomu nowofalowego lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, uzupełniając te resentymenty współczesną energią.

Było extra, a następny zespół to juz dziś mógłby zagrać jako gwiazda na legnickim przeglądzie.

BLACK RADIO z Łodzi nie zagrało ani jednego zbędnego dźwięku. Mocne grungoworockandrollowe granie mogło się podobać. Kapela która potrafi wykorzystać sensownie trzy gitary musi mieć poukłądane w muzycznych głowach.

Przeglądowe granie zakończył sympatyczny, legnicki ROYAL BEGGARS. W rywalizacji z bardziej doświadczonymi ekipami hard/heavy ciężko im było wygrać, ale Piotr Gorczycki na perkusji był mega, a Monika Workun pokazała, że Legnica to miasto dobrych wokalistek.

Jury w składzie Marek Szpyra, Jarek „Jafo” Michalski, Jerzy Delwo i Michał Przechera udało się na tajne obrady.

W tym czasie scenę opanowali ubiegłoroczni laureaci legnickiego Przeglądu: .COMIN i SKØV.

Jury pracowało sprawnie – pierwsze miejsce i nagroda finansowa (2000 złotych) trafiły do Black Radio, druga pozycja (1200 złotych) dla In Blanco, a trzecie miejsce (800 złotych) – Hengelo.

In Blanco

 

Black Radio

 

Co nas czeka za rok? Dyrektor Legnickiego Centrum Kultury zapowiada kolejny przegląd rockowy, a atrakcyjnymi niespodziankami… Ale o tym za kilka miesięcy.

(sz)

Fot. Renata Szpyra

Udostępnij
Poprzedni artykułZapisz się na Dychę
Następny artykuł OLAWS – BADMINTON

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię