Pracujemy i pomagamy

0
574

Legnicki Cech podczas epidemii koronawirusa, pracuje – służąc wszystkim rzemieślnikom. Jak wygląda życie codzienne i funkcjonowanie biura rzemiosła w Legnicy – mówi Jacek Kamola  – podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy.

 

Mija kolejny tydzień walki z koronawirusem i mimo tego, że większość z ponad kilkudziesięciu rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy nie pracuje, a ich zakłady są zamknięte, to biuro Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy funkcjonuje normalnie. Mimo obowiązującego najwyższego poziomu zagrożenia epidemiologicznego wspólnie dbamy o to byśmy spełniali wszystkie wymagania bezpieczeństwa – mówi Jacek Kamola – podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy. Z informacji podawanych nam na bieżąco wynika, że w Legnicy w stosunku do innych regionów kraju jest stosunkowo bezpiecznie, ale mimo tego dodatkowo wprowadziliśmy kilka własnych praktyk, które wraz z zarządzeniami urzędowymi przeszły do codziennego rytuału i będą obowiązywały przez kolejne miesiące. Musimy się z tym pogodzić, że taki stan może potrwać wiele miesięcy. Dlatego podejmowane przez Zarząd Cechu w Legnicy środki, są planowane ze świadomością ich obowiązywania przez dość długi okres. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa podjęliśmy natychmiastowe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i rzemieślnikom, którzy  korzystają z usług biura i zatrudnionych u nas specjalistów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem dopasowywane były do naszej działalności. Zachowując konieczne środki ostrożności staramy się wszelkie sprawy dotyczące naszych rzemieślników załatwiać telefonicznie lub przez skype’a. Nasze biuro mieszczące się w kamienicy w Legnicy, Rynek 9 pozostaje otwarte dla wszystkich legnickich rzemieślników i przedsiębiorców. Ze względów bezpieczeństwa skróciliśmy nominalny czas pracy dla naszych pracowników i wszystkich informujemy o tym, że jeżeli wizyta w biurze Cechu jest konieczna to prosimy o korzystanie z dostępnych u nas płynów do dezynfekcji rąk. W placówce zachowujemy bezpieczną odległość 1,5 m od rozmówcy, a naszych rzemieślników obsługujemy pojedynczo.

Jednocześnie zachęcamy do stosowania się do wszelkich zaleceń, które mają zapobiec zarażeniu. W biurze nie podajemy nikomu dłoni. Obowiązuje zasada troski o siebie i innych. W ramach ochrony klamki, poręcze, włączniki światła i drzwi w całym budynku są na bieżąco dezynfekowane, a pomieszczenia i ich wyposażenie jest systematycznie wietrzone. 

Koronawirus odmienił życie praktycznie wszystkich. W tej trudnej sytuacji społeczeństwo okazuje dużą solidarność, a wiele osób angażuje się w pomoc, dlatego Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy podjął wyzwanie niesienia pomocy i z środków własnych zakupił 264 butelki wody mineralnej, którą kilka dni temu przekazał do legnickiego szpitala i pomoc ta na pewno nie będzie jednorazowa. 

W związku z tym, że w chwili ogłoszenia pandemii koronawirusa rynek rzemieślniczy całkowicie się załamał, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy natychmiastowo wdrożył program pomocowy dla naszych rzemieślników polegający na publikacjach na naszym facebookowym profilu aktualności dotyczących działań władz skierowanych dla przedsiębiorców. Dodatkowo codziennie od godziny 8 do godziny 14 czynne jest nasze biuro świadcząc bezpłatne porady dotyczące możliwości otrzymania dofinansowań dla rzemieślników i przedsiębiorców – dodaje Jacek Kamola. 

(sz)

Fot. (cech)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię